İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi
  3. Birkaç Günde Bitirebileceğiniz 20 Dakikalık Diziler

Birkaç Günde Bitirebileceğiniz 20 Dakikalık Diziler

20 dakikalık diziler
Reklam alanı 2

İnsanın bazen uzun dizilere tahammülü olmuyor. Bazen de zamansızlıktan daha kısa süreli dizileri izlemek istiyoruz. 20 dakikalık diziler tam bu noktada ihtiyacımızı karşılıyor. Gereksiz, anlamsız sahneler olmadan kısa sürede izleyicinin arzuladığını veren dizileri bulmak da bir miktar zaman alıyor. Ben de sizin için bu yazımda keyifle izleyebileceğiniz kısa süreli dizileri bir araya getirdim. Umarım seversiniz.

Silicon Valley

Silicon Valley

Genellikle girişimciler ve yazılımcılar için önerilen bir dizidir. İlham verici olmasının yanında oldukça güzel ve başarılı da bir yapımdır. Girişimci olmanıza ya da yazılım ile ilgilenmenize de gerek yok. Richard’ın sıkıştırma algoritması geliştirdiği dizinin her saniyesi birbirinden güzel diyebilirim. Birbirinden farklı karakterlere sahip olan arkadaş grubunun hayalleri peşinden giderken daha ne kadar eğlenebilirdik bilmiyorum.

Brooklyn Nine Nine

Brooklyn Nine Nine

Samimiyetsiz kahkahalara bu dizide yer yok. Kısa süreli bölümleri ile tüm duyguları burada yaşayabilirsiniz. İnanın o arka plandaki kahkahalara gerek yok. Bir polis karakolu düşünün ve her karakterin bir diğerinden daha harika olduğunu hayal edin. Aksiyon ve komedi denildiğinde akla ilk gelen Brooklyn Nine Nine oluyor.

How I Met Your Mother

How I Met Your Mother

Henüz izlememiş olanlarınız varsa kesinlikle bu efsane ile tanışmalısınız. Herkesin övdüğü diziler ya da beğendiği bazı durumlarda itici gelebiliyor. Dizi Ted’in çocuklarına anneleri ile nasıl tanışmış olduklarını anlatması ile başlıyor. Dostluk temalı bir Amerikan dizisi de diyebiliriz.

The Kominsky Method

The Kominsky Method

20 dakikalık diziler arasında son dönemlerin en öne çıkan yapımı arasında The Kominsky Method yer alıyor. Netflix üzerinden diziyi izleyebilme imkanınız var. Hollywood’un yıldızlarla dolu dünyasına imzasını bırakmış usta oyuncu, zamanla aktörlerin koçu haline geliyor. Bu dizide de onu eğlenceli bir şekilde izliyoruz.

The Good Place

The Good Place

20 dakikalık diziler içinde olup aynı zamanda keşke bölümleri daha uzun olsa diyebileceğiniz harika bir yapım. Bir hata sonucunda kötü yer yerine iyi yere nakledilen Eleanor’un ve arkadaşlarının iyi yerdeki macerasını izliyoruz. Cennet ve cehennem kavramına oldukça farklı bir bakış getiriyor. Burada sevmeyeceğiniz karakter yok diyebilirim.

Russian Doll

Russian Doll

Dizide tekrar tekrar ölen ve her seferinde partiye geri dönen bir yazılımcıyı izliyoruz. Genç kadın bu durumun gizemini çözmeye çalıştıkça her şey tekrar başa sarmaya devam eder.

Lovesick

Lovesick

Henüz 20 yaşında olan ve gerçek aşkı arayan bir genç adamı izliyoruz. Hayatına kim girerse girsin o doğru insanı bulacağından bir o kadar emindir. Geçmişindeki insanlar ona engel olmaz ve umudunu yitirmesine sebep olmaz. Ancak bu esnada bir cinsel hastalığa yakalandığını anlar ve olaylar buradan sonra gelişmeye başlar.

Unbreakable Kimmy Schmidt

Unbreakable Kimmy Schmidt

Her karakterini ayrı sevebileceğiniz bir dizi daha! Kıyamet koptu ve dünyada hiçbir canlı kalmadı diyen bir papaz. Bu papazın bir yer altı mahzenine kapattığı 4 genç kadın. Ancak bir gün genç kadınlar bu mahzenden kurtulur. Kurtuluşları ile başlayan dizide Kimmy Schmidt’in yaşadığı maceraları izliyoruz.

Community

Community

Bir arkadaşlık ve dostluğun ön planda olduğu dizi arıyorsanız, doğru adrestesiniz. Community’de sevmeyeceğiniz karakter yok diyebilirim. Sahte diploma ile avukatlık yapan Jeff’in bir üniversiteye giderek tekrar diplomasını alma yolunda yaşadıklarını anlatıyor. Tabi ki gittiği üniversitede en az kendisi kadar farklı olan arkadaşlarıyla yaşadıklarıyla da izleyenlere keyifli bir seyir sunuyor.

Master of None

Master of None

20 dakikalık diziler arasında olan ve mutlaka izlemeniz gereken başarılı bir yapımdır. Master of None’da Aziz Ansari’nin yaşadıkları her bölümde farklı bir konu ile bize anlatılıyor. Hayata bakış açısı ile izlerken kendisine bağlıyor.

Rick And Morty

Rick And Morty

Yaşlı, zeki, çılgın bir dede olan Rick, yıllar önce terk ettiği kızının yanına dönüyor. Torunu Morty’i de yanına alarak maceradan maceraya koşuyor. Bir animasyon dizisi olan Rick And Morty, efsaneler arasında desem abartmış sayılmam. Bu arada bu maceraların basit ve normal olmadığını da belirtmeliyim. Her detayını seveceksiniz. Özellikle animasyonları seviyorsanız, bu diziyi kaçırmamalısınız.

Emily in Paris

Emily in Paris

Emily in Paris, son zamanlarda bolca gördüğümüz kısa süreli dizilerden bir tanesi. Netflix üzerinden izlenen dizi ülkemizde de popüler yapımlar arasına girmeyi başardı. Emily Cooper, hayallerini kurduğu iş için Paris’e gidiyor ve olaylar gelişmeye başlıyor. 20 dakikalık diziler arayışında olanlar için tadımlık, keyifli bir dizi diyebilirim.

Bojack Horseman

Bojack Horseman

Efsaneler efsanesi bir dizi! Yine animasyon severler için diye belirteyim. 90’lı yılların efsane aktörü olan bir atın, 20 yıl sonra tekrar ön plana çıkma çabasının getirdiklerini izliyoruz. Pırlanta gibi bir at olsa da oldukça huysuz ve çekilmez. Etrafındakiler de aynen böyle düşünüyor.

Friends

Friends

6 yakın arkadaş etrafında dönen olayları izlediğimiz yine bir efsane! Eski dizilerden bir tanesi olduğu için sonlara aldım. İzlemeyen yoktur diye düşünüyorum. Eğer izlemediyseniz de zaman kaybetmeden başlamalısınız. Buradaki samimiyet bile diziyi izlemeniz için yeterli olabilir. Gerçek bir efsane diyebilirim.

The Big Bang Theory

The Big Bang Theory

Eski dizilerden bir tane daha! Birbirinden zeki adamların arkadaş olduğuna şahit olmanız normal şartlarda zor olabilir. 10 sezon sürüyor ama mükemmel olduğu için kısa zamanda bitirebilirsiniz.

2 Broke Girls

2 Broke Girls

Birbiriyle alakası olmayan. Hayata farklı bakış açısından bakan iki kadının yolu kesişiyor. Zaten bir garson olan bir genç kadın ve zenginlikten fakirliğe hızlı bir geçiş yapmak zorunda olan diğer genç kadının ortak bir hayali olabilir mi? Sorunun cevabını dizide bulabilirsiniz. Son derece eğlenceli ve keyifli bir dizi.

20 dakikalık diziler arasından şimdilik aklıma gelenler bunlar. Eğer sizin de izleyip keyif aldıklarınız varsa yorumlarda benimle paylaşabilirsiniz.

Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap