1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. 4 Aşamada Airpods Pro İncelemem

4 Aşamada Airpods Pro İncelemem

airpods pro incelemem
Reklam alanı 2

Kablosuz kulaklık denilince ilk olarak akla gelen Apple’nin yeni modelleri gelmektedir. 30 Ekimden bu yana piyasaya sunulan Airpods Pro hayranları ile buluşmaya başladı. Kulak içi kablosuz kulaklık olarak tasarlanan bu modeller yeni özellikleri ile kullanıcılarına kolaylık sağlıyor. Airpods Pro incelemem konusunda kimi kişiler sıcak bakmasa da ürünün içeriği oldukça kapsamlıdır. Dünyanın en çok satan markalarından biri olan Airpods Pro serisi üstün ses özellikleri ile diğer ürünlerden öne çıkıyor. Ses getirecek bir rahatlığa sahip olan bu kulaklıklar eski kulaklıklar gibi kulak içi ağrıtmamakta ve kulak içine rahatlıkla oturmaktadır. İkonik tasarımları ile kullanıcısına rahatlık sağlayan Airpods Pro inovatif çalışmalara ağırlık vermektedir.

airpods pro incelemem

Airpods Pro Özellikleri Nelerdir?

Airpods Pro incelemem sayesinde bu konuda araştırma yapan kişiler akıllarında soru işareti kalmadan ürünü inceleyebilmektedir. Airpods Pro kulaklık serilerinin bir tanesi olarak serinin geri kalanına göre farklı teknik özelliklere sahiptir. Tasarımları ile göze çarpan bu kulaklıklar kişilerin kulak içlerinin ağrımaması için ince düşünülerek tasarlanmıştır. Üç farklı boylarda esnek silikonlar ile tasarlanan kulaklıklar kulağın içerisine tam oturmaktadır. Özellikle Airpods Pro kulaklıklarının tercih edilmesinin sebeplerinden bir tanesi de aktif gürültü önleme özelliği ile dışarıdan gelen sesleri önlemekte ve kullanıcısına rahat bir kullanım sağlamaktadır. Her kulağa uyumlu tasarımı ile müzik dinlerken veya telefonla konuşurken dışardan sesler duyulmamakta veya ses dışarı çıkmamaktadır.

Airpods Pro geliştirdiği özelliklerden biride mikrofon sistemidir. Çift mikrofonu sayesinde kulaklık ses frekanslarını saniyede 200 kez yeniden düzenleyebilmektedir. Kulaklığın alt tarafında bulunan H1 çipler sayesinde müzik veya aramalar kolay bir şekilde kontrol edilmektedir. İkinci özelliklerinden biri de Şeffaf Modu’nun olmasıdır. Bu mod sayesinde aktif gürültü önleme özelliği ister kullanılabilir isterse de kullanılmamaktadır.

Airpods Pro Tasarım Detayları Nelerdir?

Airpods Pro tasarımlarında diğer tasarımlara göre yeni özellikler ve tasarımlar getirildi. Aslında tasarım özelliklerine bakıldığı zaman ilk olarak çıkan seride aynı modellere sahipti. Ancak geliştiren tasarımı ve özellikleri ile Airpods Pro kulak içi kulaklık olarak konforlu bir kullanıma sahiptir. Elips yapısı ile tasarımları serinin modellerine göre aynıdır. Ancak önemli değişikliklerden bir tanesi kulak içine konulan silikonlar sayesinde kullanıcının kulaklarını ağrıtmamak ve rahatsız etmemek için tasarlanmıştır. Serinin öncelerinde kulaklık kısımları uzun tutulmuştu. Ancak Airpods modellerinde kişinin kulağını rahatsız etmemesi için kısa tutulmuştur.

Silikon başlarının kullanımı ve tasarlanması kullanıcılara büyük rahatlık getirmiştir. 3 farklı boylarda silikon başlarının sunulması kullanıcısına rahatlık sağlamaktadır. Özel tasarımları ile birlikte kullanıcılarını düşünen Airpods Pro zarif duran tasarımı ve özellikleri ile bu yıl kullanıcılarının gözdesi olmayı başarmıştır.

Airpods Pro Kutu Tasarımı Ve Şarj Özellikleri

Sadece kulaklık tasarımı ile kullanıcılarına rahatlık vermekte değil aynı zamanda şarj edilebilir kutu özelliği ile her an kullanıcının yanında. Kutu tasarımı diğer serilerine göre değişmiş ve kullanıcı her an çantasına koyabilmesi için incelmiştir. Zarif tasarımı ile birlikte şarj edebilmek için kullanılan Airpods Pro Şarj kutusu kişinin seyahat edebilmesi ve hareket halinde olması gibi durumları göz önünde bulundurarak tasarlanmıştır. Böylece hareket halinde olan bir kişi Airppds Pro’sunu şarj edebilir ve uzun süre kullanabilir.  Kablosuz şarj kutusu olan Airpods Pro’yu şarj edebilmek için bir şarj matı ile şarj edilmelidir. Hızlı şarj edilebilir özelliği sayesinde kulaklık kullanıcını ne kadar kullanırsa kullansın şarjı tükenmemekte ve şarjının bitmesi durumunda şarj kutusu sayesinde şarj edebilmektedir.


Airpods Pro Pil Ömrü Ne Kadar Dayanmaktadır?

Airpods Pro İncelemem sırasında her modelde olduğu gibi bu modellerde de pil ömrü belli bir saate kadar dayanabilmektedir. Diğer modellere göre tek farklı şarj edilebilir kutusu sayesinde biraz fazla dayanmasıdır. Airpods Pro şarjları belli bir noktaya geldikleri ve şarjları yok denecek az bir seviyeye geldiği zamanlarda kulaklıkların birinde veya her ikisinde ses duyulur. Bu seslerden ilk çıkan ses şarj düşük bir seviyededir. İkinci ses ise kulaklığın tamamen şarjının bittiğine işarettir. Şarj kutusu gün içerisinde birden fazla şarj edildiği durumlarda 18 saat veya 24 saat boyunca telefonda konuşabilmekte ya da müzik dinlenebilmektedir. Airpods Pro günde sadece bir defa şarj edildiği zamanlarda ise 4,5 saate kadar müzik dinleyebilmekte veya 3,5 saate kadar da telefonda görüşebilme süresi elde edilmektedir.

Şarj durumunu telefondan kontrol edebilme sayesinde ise kulaklığın veya kutunun ne kadar şarjı kaldığı öğrenilmektedir. Kullanılan telefon İphone ise tek yapılması gereken Airpods kutunun içerisindeyken kapağı açılarak telefonu kapağa yaklaştırmak ve bir iki dakika boyunca beklemektir. Telefonun ekranında çıkan kulaklık ve kutusunun şarjları ve yüzdesi görünecektir. Ayrıca kutunun üzerinde bulunan ışıktan da şarj durumu öğrene bilinmektedir. Bu durum ışığı kutunun ön kısmında bulunur ve Airpods Pro kutunun içinde ise kapağını açarak ışığına bakılmalıdır. Airposd Pro kutunun içinde değil ise sadece kutunun şarj durumunu gösterir.

Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap