İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim
  3. İş Hayatında Avantaj Sağlayan Online Eğitim Platformları

İş Hayatında Avantaj Sağlayan Online Eğitim Platformları

online eğitim
Reklam alanı 3

Son senelerde online eğitim platformları oldukça büyük bir ilgi görmeye başladı. Eğitimde sağlanan fırsat eşitliği, kaliteli zaman yönetimi ve maddi olarak öğrencilerin dostu olması, tercih edilmesinin nedenlerinin arasında yer alıyor. Ancak son dönemde yaşadığımız pandemi süreci ile beraber yoğun bir ilgi online olarak alınan eğitimlere döndü. Özellikle hijyen nedeniyle evlerinden çıkmak ve kalabalık ortamlara girmek istemeyenler için avantajlı hale geldi.

Online eğitim; yalnızca lise, üniversite ya da sınavlara hazırlanan eğitimler ile sınırlı kalmadı. İş hayatında bir adım öne çıkmanızı ve avantajlı olmanızı sağlayan kurslar da internet üzerinden verilmeye başladı. Öyle ki sadece ücretli eğitimler değil aynı zamanda ücretsiz ve aynı zamanda sertifikalı eğitim veren pek çok platform hayatımıza girdi. Sizlerin de ilgiyle takip edebileceği kursların olduğunu düşündüğüm platformları bir araya getirdim. Hali hazırda çalışıyorsanız bile kendinizi geliştirmek için tercih edebileceğiniz pek çok kursu bu platformlarda bulabilirsiniz.

online eğitim

Udemy

Udemy iki Türk girişimci tarafından kurulmuş bir sistemdir. Zamanla tüm dünya kullanıcıları tarafından tercih edilmeye başlandı. Birbirinden farklı alanlarda kurs bulmanız mümkün. Etkili bir platform haline gelmesi de Udemy’i ayrıcalıklı kılıyor. Yazılım hakkında da bu platformda pek çok dilde kurs var. Yeni başlayan ya da profesyoneller için farklı eğitimciler tarafından verilen kursları bulabilirsiniz. Üstelik tek bir dilde değil Türkçenin yanı sıra İngilizce ve birçok dilde kurs bulabilirsiniz. Sertifika durumu kurstan kursa değişebiliyor. Kayıt olurken buna dikkat edin. Aynı zamanda sadece ücretli kurslar değil pek çok ücretsiz kursu da bulabilirsiniz. Yılın bazı dönemlerinde ise ücretli kurslarda indirime denk gelebilirsiniz. Sürekli takip etmenizde fayda var.

İstanbul Enstitüsü

Profesyonel kadrolu eğitimcileri ile ilgilendiğiniz alanda eğitimi Enstitü de bulabilirsiniz. pek çok kursa ücretsiz ulaşabilirsiniz. Ücretli olan kurslar da oldukça makul fiyatlarda sunuluyor. Neredeyse bir kursun yol parasına bile denk gelmeyen ücretlerle kurs alabilirsiniz. Kursun yanı sıra sertifika çoğu eğitimde bulunuyor. Eğer online sertifika istemiyorsanız yine belirli bir ücret karşılığında soğuk damgalı sertifikanızı size gönderiyorlar. Eğitimlerin bazılarına canlı olarak katılabiliyor ve bazılarında ödev hazırlamanız gerekebiliyor. Gerçek bir kurstan bir farkı yok.

Alison

Alison da ücretsiz eğitim ve sertifika veren kurumlardan bir tanesi. Oldukça kaliteli bir eğitimi burda alabilirsiniz. Hatta uzmanlık alanınız dışında da eğitimleri burada yer alan online eğitim seçeneklerinden tercih edebilirsiniz. Ya da farklı bir alanda uzmanlaşmak istiyorsanız, Alison gibi platformları kullanabilirsiniz. Geniş bir eğitim seçeneği bulunuyor. İncelemenizde fayda var.

Bilgeis

ODTÜ sertifikası almayı kim istemez ki? Ülkemizin en iyileri arasında alan bu üniversiteden online eğitim ile faydalanabilirsiniz.

Coursera

Coursera da Udemy gibi birbirinden farklı dil ve alanda kursları, kullanıcıları ile buluşturuyor. İlgi alanınıza göre kurs bulmanız mümkün. Yalnızca burada bir kurs istiyorsanız ve sonucunda sertifika almak istiyorsanız, belirtilen miktarda ücreti ödemeniz gerekiyor.

Udacity

Yazılım alanında kendinizi geliştirmek ve yeni diller ile ilgili eğitimler almak istiyorsanız; Udacity tam size göre bir online eğitim platformu. Bu eğitim platformunu diğerlerinden ayıran en önemli fark tek bir alanda eğitim vermesi. Burada ücretli eğitimler bulunuyor. Ancak alacağınız eğitimler sonrası edineceğiniz sertifikalar ile büyük fark yaratabilirsiniz. Global olarak bir farktan söz ediyorum. Ücretsiz eğitimler arıyorsanız, Udacity’de ücretsiz eğitimlerde bulabilirsiniz. Tabi sertifika ile fark yaratmak istiyorsanız ücretli eğitimleri araştırabilirsiniz.

Online eğitimlerde ücretli eğitimleri incelerseniz hiçbir şekilde bir kurs ücreti kadar yüksek fiyatlı olmadıklarını görebilirsiniz. Haliyle ücretlisini bile alsanız oldukça kazançlı olacaksınız.

Reklam alanı 5
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap