1. Ana Sayfa
  2. Dizi
  3. Başarılı Netflix Mini Dizileri

Başarılı Netflix Mini Dizileri

netflix mini dizileri
Reklam alanı 2

Netflix mini dizileri, özellikle uzun dizi sürelerinden ve sezonlarından bıkmış olanlar için harika bir seçenek olabilir. Yalnızca uzun sürmesi de yetmiyor bazen uzun bir süre yeni sezon gelsin diye beklemek de can sıkıcı oluyor. Netflix bu konuda oldukça başarılı ve kaliteli bir arşive sahip. Ben de size Netflix üzerinden izleyebileceğiniz mini dizileri sıraladım.

When They See Us

Biyografi, dram ve suç ögelerini barındıran dizide beş genç insanın içinde olmadıkları suç nedeniyle yargılanmaları konu ediliyor. Yargılandıkları dava tüm ülkede ilgi çeken bir dava haline dönüşüyor. 1 sezondan oluşan dizi toplamda 4 bölümdür. IMDb puanı da oldukça yüksektir.

The Queens’s Gambit

Akıcı bir hikayeye sahip olan dizi, satranç kariyerine odaklanmış olan genç kadının değişimini hikayeleştiriyor. Dizi o kadar beğenildi ki tüm dünyada satranç artışları yaşandı. Soğuk Savaş dönemini sunan dizide, 1 sezon ve 7 bölümden oluşuyor.

Love, Death & Robots

Netflix mini dizileri arasında yer alan  Love, Death & Robots, animasyon severler için güzel bir seçenek olabilir. Her bölümünde farklı bir deneyimi sunuyor. 2019 yılında en çok konuşulan mini diziler arasında almış olan yapım 2 sezon sürüyor. 2 sezon ancak bölüm süresi oldukça kısa olduğu için mini diziler arasında yer alıyor. Dizi, animasyon, bilim kurgu ve komedi kategorilerinde yer alıyor.

Unbelievable

Gerçek bir hikayeden uyarlanan dizide tecavüze uğrayan genç kadın, şikayette bulunur. Ancak hiçbir şey beklediği gibi ilerlemez ve yalan söylediği düşünülür. 1 sezondan oluşan dizi toplamda 8 bölüm içeriyor. Her bölümü yaklaşık 50 dakika olan Unbelievable, suç ve dram kategorilerinde yer alıyor.

Godless

Godless, başarılı ve keyifli bir mini dizidir. 1880 Batı Amerika’sında geçen dizi dram ve aksiyon kategorilerinde yer alıyor. 7 bölüm ve 1 sezondan oluşan dizinin her bölümü 64 dakikadan oluşuyor.

Rise of Empires: Ottoman

Rise of Empires: Ottoman daha çok mini bir belgesel niteliği taşıyor diyebilirim. Fatih Sultan’ın İstanbul’u feth etmesini konu edinen belgesel dizi, 1 sezon ve 6 bölümden oluşuyor. Tarihe meraklı olanlar için hem ilgi çekici hem de keyifli bir serüven yaşatabilir.

The English Game

Futbolun tarihi süreçlerdeki gelişimi anlatılıyor. 2020 yılında Netflix kullanıcıları ile buluşan dizinin yönetmenliğini Tim Fyweel gerçekleştiriyor. Toplamda 6 bölümden oluşan dizi, Netflix mini dizileri arasında yer alan en başarılı yapımlardan bir tanesidir. Dram, tarih ve spor kategorilerinde yer alan dizi 1 sezon 6 bölümden oluşuyor. Her bölümü yaklaşık 45 dakika uzunluğa sahip. Yalnızca futbol severlerin değil bu oyunu bir türlü sevemeyenlerin bile sevebileceği güzel bir dizi.

The Spy

Netflix mini dizileri arasında yer alan dizide 1660’lı yıllarda İsrail’de ünlü bir ajan olan Eli Cohen’in başından geçen olaylar anlatılıyor. Alacağı bir görev nedeniyle Şam’da yaşamak zorunda olan Cohen, kendisini ülkenin en bilinen ailelerinin arasına sokmayı başarır. Elde ettiği başarı ve bağlantılar ile tüm ülkenin de politikasında etkili bir rol edinir. Her bölümü 53 dakikadan oluşan dizi, 1 sezon sürüyor. Toplamda 6 bölümden oluşan dizi dram ve tarih kategorilerinde yer alıyor.

Maniac

Sırlarla dolu bir ilaç firmasında denek olan Landsberg ve onunla beraber denek olan Owen’in yaşadıkları anlatılıyor. İkilinin hayatları hiç istedikleri gibi ilememektedir. Haliyle bir beklentileri de kalmamıştır. Beklentisi olmayan iki insan Dr. James ile çalışmayı kabul eder. Geçmişte yaşadıkları problemlerin de çözüleceğine onları inandırır. Bölüm uzunlukları 40 dakika olan dizi toplamda 10 bölümden oluşan ve 1 sezon süren bir mini dizidir. Bilim kurgu, dram ve komedi kategorilerinde yer alıyor.

Dracula

Netflix mini dizileri arasında yer alan en başarılı yapımlardan biri olan Dracula, 1897 yılında yaşananları konu ediniyor. Kana susamış olan Kont ve Viktorya döneminde olan Londra için kurulan planlar oldukça tehlikeli ve inanılmaz karanlıktır. 1 sezon 3 bölümden oluşan dizinin bölümleri 90 dakika sürüyor. Dram ve korku kategorilerinde olan dizinin IMDb puanı ise 6,8’dir. Korku ve macera dizisi arayanlar için oldukça etkili bir seçenek olabilir.

Umarım Netflix mini dizileri arasından seçtiğim yapımları beğenirsiniz. İzleyip beğendiğiniz mini diziler varsa yorumlara yazabilirsiniz.

Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap