İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. C# Hakkında Temel Bilgiler

C# Hakkında Temel Bilgiler

C# Hakkında Temel Bilgiler
1
Reklam alanı 2

C# Nedir?

C#, C++ ve Visual Basic dillerinde var olan eksiklerin giderilmesi ve geliştirilmesi için geliştirilmiş bir dildir. C++ ve Visual Basic’in ortak bir dili olarak tanımlanabilir. Microsoft tarafından geliştirilen C#, kısa süre içerisinde popüler bir dil haline gelmiştir. Yeni nesil programlama alanında pek çok yenilik ve gelişimin odak noktası haline gelmiştir. C#, temel bilgilerin yanı sıra tam anlamıyla bir hakimiyet gereklidir. Nesne tabanlı programlama dilleri arasında herhangi birine dair bilgisi olan kişiler tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

C# Kaynaklarına Nasıl Ulaşırım?

İngilizce, Türkçe ve daha pek çok dil ile C# kaynaklarına ulaşabilirsiniz. Türkçe anlatımlarda bu dil üzerine oldukça fazla olmakla beraber video platformlarında da dersler bulabilirsiniz.  Bir kursa ya da öğretmene ihtiyacınız kalmadan C# öğrenmeniz mümkündür. Microsoft üzerinden ücretsiz bir şekilde Visual Studio indirebilir ve denemelerinizi de başlatabilirsiniz. Köklü bir dil olan C# için takılacağınız pek çok konuda da internet kaynaklarından cevap bulmanız mümkündür. Kaynak arama esnasında sabırlı olmak önemlidir. Her zaman aradığınız soruya hızlı bir şekilde yanıt bulamayabilirsiniz. Bu durumda sabırla farklı kaynakları incelemeniz gerekmektedir. En nihayetinde sorunuza cevap bulabilirsiniz.

C# Avantajları Nelerdir?

C# dezavantajları yok denecek kadar az olabilir. Aynı zamanda avantajları ise bir o kadar fazla olan bir programlama dilidir. Yapılan araştırmalarda sonucunda en popüler programlama dilleri arasında ilk 10 içerisinde yer almaktadır. Dünya devi bir yazılım şirketi olması da popülerliğini destekliyor.

  • En önemli avantajı ise kullanım kolaylığıdır. Programlama diline hakim olan kişiler tarafından rahatlıkla kullanılabilirken temeli olmayan kişiler tarafından da hızlı bir şekilde öğrenilebilir.
  • Nesne tabanlı olan programlama dillerinin sahip olduğu temel dört özelliği C# bünyesinde barındırmaktadır.
  • Windows uygulamalarını hızlı ve kolay bir şekilde ulaştırabilirsiniz. Kod kolaylığı ile kısa süred dilediğiniz uygulamayı geliştirebilirsiniz.
  • Hata giderme ile sunduğu eşsiz deneyim ile C#, kullanıcılarına büyük bir avantaj sağlamakta ve zamandan tasarruf sağlamaktadır. Önemli bir özellik olan hata giderme sayesinde yazılımcıların işleri de oldukça rahatlamaktadır.
  • C# ile sınırlar kalkıyor diyebiliriz. Bir yazılımcının hayalindeki pek çok tasarımı yapmasına imkan tanıyor. Web uygulamaları, mobil uygulamalar, konsol uygulamaları, web servis uygulamaları, DLL yazımı, Windows Form uygulamaları ve oyun tasarımı bu dil ile mümkün kılınmaktadır.
Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap