1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Çift Ekranlı Bilgisayar: Surface Neo

Çift Ekranlı Bilgisayar: Surface Neo

genel
1
Reklam alanı 2

Bilgisayar ekranınızı kitap gibi açmayı düşündünüz mü? Teknoloji alanında dünya devi markalardan biri olan Microsoft ülkemizde resmi olarak satışı yapılmayan Surface bilgisayarlarına yeni bir model üreterek bu düşünceyi gerçek hayata geçirdi. Surface Neo, iki tane 9 inçlik ekranın yan yana gelmesi ile oluşturulan bir bilgisayar olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Ekran kitap gibi açılabilir bir niteliğe sahip olduğu gibi aynı zamanda dizüstü bilgisayar modunda da kullanım imkanı sağlıyor. Bu mod kullanılırken isterseniz sanal klavyeden isterseniz fiziksel klavyeden yararlanarak bilgisayarınızı kullanabilmeniz mümkün. Bu bilgisayar ile birlikte yeni bir işletim sistemi de kullanıcılara sunulmaktadır. Bu yeni işletim sistemi Windows 10x’tir.

Surface Neo

Windows 10x İşletim Sistemi

Surface Neo bilgisayar ile kullanıcılara ulaşan Windows 10x işletim sistemi çift ekranlı bilgisayarlarda kullanılmak üzere geliştirilen bir işletim sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Windows 10x işletim sisteminin amacı sistem kaynaklarının daha iyi kullanılmasını sağlamak ve uygulamaların çift ekranlı bilgisayarlara entegre bir biçimde çalışabilmesini sağlamaktır.

Gelecek dönemde çift ekranlı bilgisayarların üretimi diğer markalar tarafından da sağlanacağı için Windows 10x bu tarz bilgisayarların kullanıcılar tarafından daha rahat bir biçimde kullanılması için üretilen bir işletim sistemidir. Bu işletim sisteminde Başlat menüsü dokunmatik bir biçimde tasarlanarak kullanıcıların dizüstü modunu kolaylıkla kullanmaları sağlanmıştır. İki ekran arasında geçiş hızı da oldukça iyi seviyeye çekildiği için çift ekranı iki farklı şekilde kullanmak da oldukça kolaylaştırılmıştır.

Surface Neo ülkemizde resmi bir şekilde satıma sunulacak mı bilinmese de 2020 yılında piyasada satışa sunulması bekleniyor. Windows 10x işletim sistemi ile aynı anda farklı uygulamaları iki ayrı ekranda kullanabilme keyfi yaşatacak bu bilgisayar özel bir kalemle de çalışır hale getirilmiştir. Bu özel kalem bilgisayar yanında kullanıcılara ulaştırılmamakta; haricen satılmaktadır. Yalnızca 655 gram ağırlığında olan bu bilgisayar her iki ekranının açılması ile bir tablet bilgisayar görünümüne kavuşuyor. Bünyesinde bulunan sanal klavyenin yanı sıra fiziksel klavye ile de kontrol edilebilen Surface Neo’nun fiyatı ise henüz belirlenmiş değil. 2020 Mayıs ayında satışa çıkacak olan bu bilgisayarı merakla bekliyoruz.

Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap