İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. CSS
  3. CSS Kullanımı Hakkında Temel Bilgiler

CSS Kullanımı Hakkında Temel Bilgiler

CSS Kullanımı
Reklam alanı 3

“Cascading Style Sheets” yani bildiğimiz hali ile CSS, web sitelerinin tasarımı ve sunumunu yönetmekte olan bir dildir. Html’in daha renkli ve detaylı bir halidir de diyebiliriz. CSS kullanımı tüm web sayfalarını özel bir hale getirmektedir. Ancak geneline bakıldığında HTML ile CSS ayrılmaz bir bütün halindedir. Html bilginiz ile CSS dilini bir araya getirdiğinde her anlamda iyi bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Ancak sadece Html dili ile dilediğiniz görselliği elde edemeyebilirsiniz.

CSS Kullanımı Hakkında Önemli Bilgiler

CSS kullanımı öncesinde HTML hakkında geniş kapsamlı bir bilgi sahibi olunmalıdır. HTML ve CSS arasında önemli bir bağlantı vardır. CSS için en kısa şekilde Html’in görsel haline getirilmesi olarak tanımlanabilir. Web tasarım konusu ile ilgilenen kişilerin kesinlikle öğrenmesi gereken arasında CSS yer almaktadır. Gerçek ve eksiksiz bir web site için bu dil oldukça önemlidir. Genel CSS ile kendinizi kısıtlayabilirsiniz. Bu konuda çalışma yaparken buna dikkat etmeniz gerekmektedir. Yerel CSS ile genelin aksine oldukça kullanışlıdır ve pek çok avantajı vardır.

İlk olarak 1996 yılında kullanımı gerçekleştirilen bu dil günümüze kadar fazlasıyla kapsamlı bir hale gelmiştir. CSS kodları ile tek bir yerden tüm değişiklikleri basit bir şekilde yapabilirsiniz. Renk, yazı, menü gibi her alanda görsel özellikleri en üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Tablet, bilgisayar ya da akıllı telefonlar için özel tasarımlar yapmanız CSS ile mümkündür. Özgürlüğünüz kısıtlanmadan her alanda farklılığı bu dil ile sağlayabilirsiniz.

CSS Kullanımı

CSS Kullanım Alanları Nereleri Kapsamaktadır?

HTML ile yapılamayacak olan pek çok adımı CSS ile yapmak mümkündür. Web sitesinin görselini tamamlamak için CSS mutlaka devreye girmektedir. CSS kullanımı ile kaliteli ve güçlü bir web site tasarlanabilir. Bunun için bu dile gerçek anlamda hakim olmak önemlidir. İnternet üzerinden Türkçe ve İngilizce pek çok makale bulabilirsiniz. Gerçek bir çalışma ile bu dile hakim olmanız kolay bir hale gelebilir. Ancak ciddi anlamda bu alan ile ilgilenmek önemlidir. Web tasarımına ilgisi olmayan kişiler için de bir o kadar zor bir dil haline gelmektedir. Bu noktada bir kurs ile bilgilerinizi destekleyebilir, CSS ile ilgili yayınları okuyabilir ya da Youtube gibi video kanalları üzerinden ders videolarını izleyerek bu dili öğrenebilirsiniz.

Reklam alanı 5
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap