1. Ana Sayfa
  2. CSS
  3. CSS Kullanmanın Avantajları

CSS Kullanmanın Avantajları

css nedir
Reklam alanı 2

CSS kullanımı ile web sayfalarınızın tasarımını kendi başınıza yapma ihtimaliniz söz konusudur. Öğreneceğiniz birkaç yöntem yardımı ile HTML içerisine yerleştireceğiniz CSS kodları sitenizde köklü değişimler yapabilme olasılığınızı artırmaktadır. Aynı zamanda bu tarz değişikliklerin gerçekleştirilmesi diğer web sayfası tasarımları yöntemlerine oranla kolay olduğu için sıklıkla tercih edildiği gözlemlenmektedir. CSS dilinin avantajlarını inceledikten sonra bu yöntemi kullanmayı tercih edeceksiniz.

  • CSS kullanmanın avantajları incelendiği zaman dikkat etmemiz gereken ilk nokta bu dilin zaman kazandırıcı bir yöntem olarak kullanılmasıdır. Yani CSS ile meydana getirdiğiniz bir tasarım kodu diğer sayfalarda da kullanıma hazır hale getirilmiştir. Bu tasarım kodlarının değiştirilmesi de oluşturulması kadar kolay bir işlem olarak dikkat çekmektedir.
  • Sayfa yüklenim hızı da CSS kullanımı ile paralel olarak değişim göstermektedir. CSS kullanımı söz konusu olduğunda sayfalarınız hızlı bir biçimde tarayıcıya yüklenir ve kullanıcılar tarafından görüntülenme hızı da bu doğrultuda değişir. Ayrıca HTML etiketi yazarken CSS size avantaj sağlayacak, kullandığınız etiketi her seferinde tekrarlamanız gerekmeyecektir.
  • Web sayfanızı düzenledikten sonra içerikte değişiklikler yapmak istemeniz olasıdır. Diğer yöntemlerde yapılacak değişiklikler oldukça fazla etikete ihtiyaç duyarken CSS kullanımında bir stil değişimi ile geniş çaplı değişikliklere imza atabilirsiniz. Aynı zamanda web siteniz kapsamında bulunan içerikler otomatik olarak güncellenebilir niteliğe sahip olduğu için erişim kolaylığı sağlanmaktadır.
  • CSS kullanmanın avantajları arasında sayılabilecek bir diğer özellik de çevrim dışı çalışabilme özelliğidir. Çevrim dışı çalışabilir nitelikte olan web sayfanız ön bellekte depolanır hale geldiği için erişim sırasında sayfanızın görüntülenme hızı yükselecektir. Hızlı bir şekilde açılan web sayfalarının kullanıcıların dikkatini çektiğini unutmamak gerekir.

CSS ile Altyapı ve Stili Birbirinden Ayırın

CSS kullanarak altyapı ile stil arasında ayrım oluşturmanız web sitenizi tasarlarken oldukça önem arz eden bir nokta olarak karşımıza çıkar. HTML altyapısını kullanarak CSS ile stillendirdiğiniz siteniz yalnızca HTML kullanılarak oluşturulan web sitelerine oranla daha kullanışlıdır. CSS kullanarak daha farklı stillere sahip web siteleri oluşturabilme imkanına kavuşursunuz.Hem değişim hem de tarz konusunda farklı web siteleri tasarlayarak bu işte uzmanlaşma imkanına sahip olabilirsiniz.

Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap