1. Ana Sayfa
 2. Dizi
 3. Eğlenceli Yabancı Diziler

Eğlenceli Yabancı Diziler

Reklam alanı 2

Tüm dünyayı saran ve insanların eve kapanması gereken bugünlerden yeni dizi ya da filmler arayanlar için eğlenceli yabancı dizi önerilerimle geldim. İzlerken hem keyif alabileceğiniz hem de yaşadığımız dönemin stresinden kurtulabileceğiniz dizileri bir araya getirmeye çalıştım. Umarım sizlerde severek izlersiniz.

eğlenceli yabancı dizi

 1. Broklyn Nine Nine

Broklyn’de var olan bir polis merkezinin en keyifli hallerine tanık olmak isteyebilirsiniz. Mükemmel dedektif Jake Peralta ve arkadaşlarının bir örneğini başka bir dizide daha görmediğinizi iddia edebilirim. Sadece başrol karakterleri eğlenmiyor aynı zamanda burada var olan suçlularda sizi eğlendiriyor. 20 dakikadan oluşan bölümleri ile oldukça doğru bir tercih olacak sizin için. Özellikle bu dönemde hem bir sonraki bölümü merak edeceğiniz hem de her dakikasında bol bol güleceğiniz bir eğlenceli yabancı dizi arıyorsanız kesinlikle bu diziyi izlemelisiniz.

eğlenceli yabancı dizi

 1. Rick And Morty

Rick And Morty bir animasyon dizisi olup aynı zamanda Netflix yapımı olma özelliğini taşıyor. Yıllar önce bilimsel çalışmaları için kızını terk etmiş olan Rick, beklenmedik bir anda evli olan kızının evine dönüyor. Torunu Morty’i de yanına alarak çeşitli maceralara atılıyor. Macera dediysem evrenler arası yolculuklardan bahsediyorum. Özellikle bilim kurgu alanına büyük bir ilginiz varsa bu efsane diziyi kaçırmamanız gerekiyor. 4. Sezonunun ilk kısmı yayınlanan Rick And Morty şimdi de Mayıs’ta yayınlanacak ikinci kısım için gün saymaya bile başladı.

 1. The Good Place

Basit bir şekilde Good Place dizisini özetlemem gerekirse; cennet diyebilirim. Ancak işler sanıldığı kadar basit olmuyor. Her şey Eleanor Shellstrop’un yanlışlıkla İyi Yer’e gelmesini anlamasıyla başlıyor ama daha sonra beklenmedik bir şekilde olaylar farklı bir hale geliyor. Sadece eğlenceli yabancı dizi olarak değil aynı zamanda felsefe olarak da bilgilendiğim bir yapım diyebilirim. Etik konusu ancak bu kadar eğlenceli bir şekilde anlatılabilirdi. 4. Sezonunda final yapan dizi bittiğinde tekrar tekrar izleyeceğiniz keyifli bir dizi.

 1. How I Met Your Mother

How I Met Your Mother aslında oldukça eski bir dizi ancak henüz izlemediyseniz kesinlikle bu dönem tam olarak izlenmesi gereken dönem diyebilirim. Hatta hafızamı sıfırlasalar ve yeniden izlesem diyebilirim. Birbirinden farklı 5 farklı arkadaşın arasındaki eğlenceli, komik anlara tanık oluyoruz ancak sadece bu şekilde tanımlamak hata olur. Pek çok ders ya da ince mesajda bu dizide veriliyor. Çocuklarını bir koltukta karşısına alan Ted ile olaylar başlıyor. Çocuklarına annelerini anlatmaya başlıyor ancak annelerinden daha çok arkadaşlıkları ile bizi keyiflendiriyor.

 1. Lucifer

Lucifer Morningstar, cehennemden kovulmuş olan şeytanın insan hali olarak karşımıza çıkıyor. Eğlenceli yabancı dizi olarak ön plana çıkmıyor. Polisiye ve dedektif temalı bir dizi diyebilirim. Ancak şeytanımızın eğlendirdiği sahneler oldukça fazla olması nedeniyle burada çok kez eğleneceğinizi söyleyebilirim.

 1. Russian Doll

Russian Doll tam anlamıyla bir eğlence dizisi kategorisinde yer almıyor. Ancak sürekli ölen ve doğum gününde uyanan genç, yazılım mesleğinde olan kadını izlemek ve ardında olanları çözmeye çalışmak oldukça keyifli gelebilir. Olaylar bir süre sonra hız kazandığında ise hala arka planında var olan olayları çözememiş olabilirsiniz.

 1. Gossip Girl

Oldukça eski bir dizi olan Gossip Girl, sizi inanın bana tüm dünyadan soyutlayabilir. Dizide liseli gençler arasında var olan dedikodu, aksiyon ve hız ile tüm dünyadan kopabilirsiniz. Aralarındaki dostluk kavramının gelişmesi, karakterlerin üniversiteye gitse bile kurtulamadığı dedikoducu kız ile bir süreliğine kaos dozunuzu alabilirsiniz.

 1. Merlin

Merlin de oldukça eski bir fantastik dizidir. Ancak sürükleyici bir dizi olması nedeniyle bir sonraki bölümü merak etmenizi sağlıyor. Prens Arthur’u bir kehanetin gerçekleşmesinden korumaya çalışan zeki büyücü Merlin ile tarihi dönemleri izliyoruz. Bu dönem öyle bir dönem ki; büyücüler pek hoş karşılanmıyor. Tabi bu durumda Merlin sadece görevine odaklanmak konusunda da oldukça zorlanıyor. Kimi zaman eğlenceli bazen gerilim dolu ama sonucunda Merlin ve Arthur ile eğleneceğinize emin olduğum bir dizi önerisi. Henüz izlemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz demektir.

 1. Genius

Genius 10 bölümden oluşan bir mini dizi olma özelliğini taşıyor. Eğlenceli yabancı dizi kategorisinde yer alıp almayacağı tartışılır. Ancak bilime ve bilim insanlarına ilgisi olanlardansanız sizin için her bölümü keyifli olabilir. Dizide Albert Einstein’ı anlatılıyor. Aynı zamanda aynı adlı bir roman uyarlaması olma özelliğini de taşıyor.

 1. The Big Bang Theory

Üstün zekalara sahip iki ev arkadaşının karşısına hayatlarında görmedikleri kadar güzel bir kız taşınıyor. Yeni komşularının gelmesiyle sadece bir tanesinin değil ikisi içinde hatta dördü içinde hayat bir tık değişiyor. Kuantum fiziği ile kafayı bozmuş olan ikili izlemek her an oldukça eğlenceli bir hal alıyor. Eski efsaneler arasında yer alan diziyi henüz izlemediyseniz, mutlaka izlemelisiniz.

Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap