İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Film
  3. En İyi Aksiyon Filmleri

En İyi Aksiyon Filmleri

en iyi aksiyon filmleri
Reklam alanı 2

En iyi aksiyon filmleri listelerinde yer alan sürükleyici filmlerden oluşan bir yazıyı sizlerle buluşturdum. Aksiyon kategorilerinde yer alan filmleri seviyorsanız, size önerdiğim filmleri severek izleyeceksiniz.

Kara Şövalye

Aslında her birimizin bildiği bir çizgi roman kahramanı olan Batman için yapılan Kara Şövalye, tüm bu seriler arasındaki en iyi filmdir. Aramızda henüz izlememiş olanlar vardır. Kahramanız bildiğiniz üzere Gotham şehrinde suçlara karşı bir mücadeleye girişiyor. Suç dünyasının efsane ismi olan Joker’de karşımıza bu filmde çıkıyor. Film kadrosu, efektleri, zeki ve iyi kurguları ile en iyiler arasında olmayı hak ediyor.

Yüzüklerin Efendisi

Tolkien’in aynı adlı serisinin uyarlaması olan film sadece aksiyon filmi diyemem. Orta Dünya’da geçen bu hikâyede savaşı, aksiyonu, dostluğu ve ölümleri görüyoruz. Eşsiz ve benzersiz olan bu filmde kötülüklerin sebebi olan yüzük Gandalf ve Bilbo yardımı ile Mordor’a götürülmek için bir ekip oluşturuluyor. Kendini feda eden bu ekibin uzun ve zorlu yolculuğuna hep beraber tanık oluyoruz. Orta Dünya’nın gelecekteki kaderi bu insanların yolculuğuna bağlıdır.

Avengers: Endgame

Marvel evreni için bir final filmi diyebilirim. Tüm süper kahramanlar bu filmde kutsal bir amaç için bir araya geliyor. Bir an bile aksiyon durmuyor. Ancak bu filmi izlemeden önce geçmiş filmleri izlemenizi tavsiye ederim. Hikayeyi böylece daha net bir şekilde kavrayabilir ve dahil olabilirsiniz.

Matrix

Aksiyon ve maceranın asla son bulmadığı Matrix’de eski filmlerden. Devam filmi için bir takım çalışmalar başlandı ancak pandemi nedeniyle filmle buluşma süremiz aksadı. En iyi aksiyon filmleri listelerinin olmazsa olmazı olan Matrix filmi toplamda 3 filmden oluşan bir seri.

Köstebek

Billy Costigan, genç bir polistir. Çalıştığı bölgede polislerin listesinde yer alan mafyanın içine sızması için görev verilir. Bir taraftan polisler mafya içine köstebek yerleştirirken kendi içlerinde de tahmin etmedikleri, geleceği parlak bir polis mafyanın içlerine yerleştirdiği bir köstebektir. İki taraf içeride bulunan köstebekleri anlar ve arayış başlar.

Coco

En iyi aksiyon filmleri arasında olmayı kesinlikle hak eden bir animasyon filmi. Animasyon filmleri sadece çocuklar tarafından izlenebilir düşüncesi artık son buluyor. Bu filmde aradığınız aksiyonu ve macerayı bulabilirsiniz. izleyenler tarafından beğenilen filmde 12 yaşında olan Miguel’in başından geçen olaylar konu alınıyor.

Baahubali 2: The Conclusion

Baahubali 2: The Conclusion bir seri filminin ilk filmi. Köklü bir krallığın varisi olarak dünyamıza gelen ve düzenlenen suikasttan kurulan Baahubali’nin hikayesi anlatılıyor.

Soysuzlar Çetesi

En iyi aksiyon filmleri listesinde olmayı hak eden bir başka film. Yayınlandığı dönem oldukça popülerliğe sahip bir yapım olmuştur. Filmin kadrosunda Brad Pitt, Melanie Laurent ve Christoph Waltz yer alıyor. Ailesi katledilmiş olan genç kadının yeni bir kimlik ile Paris’e yerleşmesi ve bu noktada yaşanan çatışmaları konu alıyor.

Kill Bill

Gelin lakabındaki çete elemanı işinde oldukça iyi olan bir kiralık katildir. Ancak bir süre sonra çeteden ayrılmaya ve evlenmeye karar verir. Ancak beklediği evlilik günü çete tarafından beklenmediği bir şekilde saldırıya uğrar. Düğündeki herkes ölür ve hamile olan gelin ise; bebeğini kaybeder ancak 5 yıl boyunca komada kalarak mücadelesine devam eder. Komadan çıktığında ise tek bir amacı vardır ve o amaç ile hayata tutunur. Suikastın gerçekleşmesini sağlayan herkesi ve patronu Bill’i öldürmek için tekrar hayata tutunur.

Zafere Hücum

Formula 1’in tutkunları için müthiş bir film. Niki Lauda ve James Hunt’ın aksiyon dolu ve heyecanlı hikayesi filmde anlatılıyor.

Savaş Vadisi

Savaş Vadisi filminin yönetmen koltuğunda usta aktör Mel Gibson yer alıyor. İkinci Dünya savaşı esnasında ABD ve Japonya arasında insanların ölümüne karşı çıkan asker Desmond, savaşın yükseldiği bu bölgeye bir sağlıkçı olarak gönderiliyor.

Marslı

En iyi aksiyon filmleri listesinde olan ve uzayda geçen öyküsü ile yayınlandığı dönemde büyük ses getiren bir yapım. Uzay için deneyimli olan ekip, Mars’a doğru yolculuğa çıkar. Beklenmedik hava koşulları ile Mark, ekibinden ayrı düşer ve diğerleri onun öldüğünü düşünür. Öldüğünü düşündükleri ekip arkadaşlarını orda bırakarak yollarına devam ederler. Zeki biri olan Mark, tüm imkanları deneyerek Mars’ta hayatta kalmayı başarır. Geriye kalan ise Dünya’ya hayatta kaldığına dair mesajı iletmesidir.

Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap