İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi
  3. En İyi Amazon Prime Dizileri

En İyi Amazon Prime Dizileri

En İyi Amazon Prime Dizileri
Reklam alanı 2

En iyi Amazon Prime dizileri arayışında olanlar için birbirinden enfes dizilerin olduğu bir liste hazırladım. Netflix ve BluTv gibi platformları bitirdiyseniz bu yazıda keyif alabileceğiniz güzel dizilere yer vereceğim. Umarım siz de severek izlersiniz.

ZeroZeroZero

IMDb puanı 7,2 olarak dizi bir roman uyarlaması olma özelliği taşıyor. Roberto Saviano’nun aynı isimli kitabından uyarlanan dizişe, kokain dolu bir sevkiyatın, Meksika’dan başlayan yolculuğunu anlatıyor. Bu yolculuk oldukça büyük sorunlar ile karşılaşıyor.

Informer

Raza, ikinci kuşak bir İngiliz’dir. Terör ile mücadele ekibinde olan Gabe tarafından bir teklif gelir. Bu teklif onun muhbirlik yapmasıdır. Soruşturma zaman gittikçe derinleşir ve karmaşık bir yola girer. Bu durumda Raza için büyük kazançların gelişi demektir.

The Tick

The Tick, aynı adlı bir çizgi romanın uyarlamasıdır. Süper kahraman severler için güzel bir dizi seçeneği olabilir. En iyi Amazon Prime dizileri arasında olan dizinin IMDb puanı 7,4’tür. Arthur, tüm dünyayı kötü insanlardan korumak ister. Başka bir kahraman olan Tick ile güçlerini birleştirir ve kötülerin karşısında yerini alır.

Tom Clancy’s Jack Ryan

2018 yılında başlayan dizi aksiyon, dram ve gerilim kategorilerinde yer alıyor. IMDb puanı 8,1 olan dizinin kadrosunda John Krasinski, Wendell Pierce ve John Hoogenakker gibi isimler yer alıyor. Oyunlarda ve romanlarda sıkça adını duyuran Tom Clancy evrenini seviyorsanız bu diziyi de mutlaka izlemelisiniz. Masa başı işi olan Jack, CIA’de analist olarak çalışmaktadır. Bir terör saldırısı sonrasında masa başı işini geride bırakır ve sahalara döner.

Mozart in the Jungle

Profesyonel müzisyenlerin hayatını ve hikayeleriniz izliyoruz. Bulundukları dev endüstride karşılaşılan zorluklarla ve zorlukları görüyoruz. Yeni nesil müzisyenlerin bu zorluklar ile mücadelesini izliyoruz. Hikaye anlatımı oldukça başarılı olan yapımı mutlaka izlemelisiniz. Dizi müzikal, komedi ve dram kategorilerinde yer alıyor.

One Mississippi

En iyi Amazon Prime dizileri arasında bulunan One Mississippi, komedi ve dram ögelerini bir arada sunuyor. En iyi tabir ile kara mizah diyebilirim. Tig, Los Angeles’te bir radyoda sunuculuk yapar. Annesini kaybettikten sonra buradaki işini bırakır ve memleketine dönüş yapar. Buraya geldiğinde ailesi ve kız arkadaşı arasında gidip gelecektir.

Catastrophe

Rob, Amerika’da yaşamaktır ancak bir iş için Londra’ya gitmek zorunda kalır. Londra ziyareti esnasında Sharon ile tanışır. Bu tanışma kısa süreli bir aşk hikayesi olarak kalacakken genç kadının hamile olduğu ortaya çıkar. Sharon’un hamile olduğunu öğrenen Rob, tekrar Londra’ya döner. Dizinin tümünde eğlenceli bir dil hakim. Güzel zaman geçirtecek bir dizi istiyorsanız mutlaka izlemelisiniz.

The Man in the High Castle

2015 en iyi Amazon Prime dizileri arasında yer alan yapımın IMDb puanı 8,0 olarak karşımıza çıkıyor. Eleştirmenlerden tam not alan dizi bilim kurgu severlerin kaçırmaması gereken başarılı bir yapım. Philip K. Dick isimli yazarın aynı isimli romanından bir uyarlamadır. 2015 yılında Amazon Prime dizileri arasına katılmış ve 2019 yılında finalini yapmıştır. 2. Dünya savaşını Nazilerin kazandığı düşünüldüğünde nasıl bir dünyada olacağımızı anlatıyor.

Hunters

Hunters isimli Amazon Prime dizisinde kendi adaletini sağlamak isteyen Nazi avcı grubunun hikayesi ve yaşadıkları anlatılıyor. 1977 yıllarında NYC’de yaşamlarını sürdüren insanlar aralarında yaşayan yüksek rütbeli Nazilerin olduğunu fark ediyor.

Fleabag

Komedi ve dram türünün başarılı bir örneği olan dizi 2016 yapımıdır. Finalini 2019 yılında yapmış olan dizinin kadrosunda Phoebe Waller-Bridge, Sian Clifford ve Olivia Colman yer alıyor. Genç kadın oldukça soğuk ve mesafeleri olan bir babaya sahiptir. Aynı zamanda kalbi kötü de bir üvey annesi vardır. Tüm bunlara rağmen kendi ayakları ve emekleriyle Londra’da yaşamaya devam eder. Bizde onun karşılaştığı kötü ve komik durumları izliyoruz. En iyi Amazon Prime dizileri arasında mutlaka olması gereken özel ve keyifli bir yapım.

The Marvelous Mrs. Maisel

Komedi ve dram türüne bir örnekte The Marvelous Mrs. Maisel isimli dizidir. Platformun en iyi yapımlarından olan dizinin IMDb puanı ise 8,7’dir. Dizide tüm olaylar 1960’lı yıllarda NYC’de geçiyor. Lük semtlerden birinde yaşamını en iyi şekilde yaşayan Midge, evi ve çocukludur. Hiç beklemediği bir şekilde hayallerini ve hayatının yol haritası değişir. Kendi içinde inanılmaz bir yetenek keşfeder ve yeteneğinin peşinden gider. En iyi Amazon Prime dizileri içinde ilham veren yapımlardan bir tanesidir.

Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap