İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi
  3. En İyi Bilim Kurgu Dizileri

En İyi Bilim Kurgu Dizileri

en iyi bilim kurgu dizileri
Reklam alanı 2

Bilim kurgu türünde izleyebileceğiniz bir dizi arayışında mısınız? Benim gibi siz de bu türü seviyorsanız, sizin için en iyi bilim kurgu dizileri arasında kendi sevdiklerimden oluşan bir liste hazırladım.

The 100

The 100

Son yılların en iyi dizilerinden olan The 100, Kass Morgan’ın aynı isimli romanından bir uyarlamadır. Geçmişte dünya üzerinde bir savaş meydana gelmiş ve burada hayatta kalan insanlar bir uzay gemisine sığınmıştır. 97 yıl sonra ellerinde var olan kaynakların tükenmesi ardından tekrar dünyaya dönmeyi düşünürler. Henüz orada neler olduğundan emin olmadıkları için aralarından 100 gönüllüyü gönderirler. 100 kişide gençlerden oluşmaktadır. Dünyayı kurtarmanın yanı sıra yeni bir düzen kurmakla da görevlidirler.

The Orville

The Orville

The Orville, en iyi bilim kurgu dizileri arasında olmasının yanında bolca komedi unsurlarını da içeriğinde bulunduruyor. U.S.S Orville isimli uzay gemisi, uzay araştırmaları için yolculuğa çıkar. İzleyeceğimiz bu yolculuk esnasında beklenmedik sorunlar ve problemler meydana gelecektir. Ancak dizi bu sorunları en eğlenceli hali ile izleyicine ulaştırıyor. Bilim kurgu ve komedi bir arada ancak bu kadar başarılı olabilirdi.

en iyi bilim kurgu dizileri
Heroes

Heroes

Adında da mesajı veriyor. Dizide gizli süper güçlere sahip olan bir insan grubu, her zaman olduğu gibi dünyayı kurtarmak için dev bir mücadeleye girişiyor. Bu macera ve mücadeleden önce her birinin kendi güçlerini keşfetmesi gerekir. Dünya için verecekleri mücadele, kendi içlerindeki güçleri keşfetmelerinin ardından başlıyor.

Fringe

Fringe

En iyi bilim kurgu dizileri listesinde başlarda olan ve uzun yıllardır benzeri gelmemiş bir dizi. 5 sezon olan dizide Ajan Olivia Dunham, ardında ilginç sebepler olan uçak kazasında görev alır. Gizemli kazayı çözmek için zeki bilim insanı Walter Bishop’a ihtiyaç duyar. Ancak onu oradan çıkarmak için Walter ile görüşmeyi reddeden oğlu Peter Bishop’a ihtiyacı vardır. Peter’ı ikna etmesinin ardından bir ekip haline gelirler ve art arda yaşanan gizemli kazaların esas sebeplerini araştırırlar. Hiçbir şey düşünüldüğü kadar kolay olmayacaktır. Ve evrendeki her bozulmanın oldukça iyi bir nedeni vardır.

en iyi bilim kurgu dizileri
Altered Carbon

Altered Carbon

Altered Carbon aynı isimli bir çizgi romanın uyarlamasıdır. Yıldızlar arası savaşçısı olan Takeshi, bir tim içinde liderdir. Askerler arasında meydana gelen iç savaş sonrasında yalnızca Takeshi, hayatta kalmıştır. Bu durumun devamında Takeshi’nin beyni, buz içine hapsedilir ve bu şekilde saklanır. Zamanı geldiğinde ise tekrar onun gücüne ihtiyaç duyulacaktır.

Travelers

Travelers

Travelers, en iyi bilim kurgu dizileri arasında olan ve izleyicilerinden tam not almış bir dizidir. Bir felaket sonrasında dünyada çok az sayıda insan kalmıştır. Zaman ilerledikçe bu sayı daha da azalmaktadır. Çözüm yolu arayışına giren insanlar, uzun uğraşlar sonucunda zaman makinesi ile 21.yüzyıla geri dönerler. Geriye gittiklerinde insanlığın neden sonunun geldiğini araştırmak ve olası sonuçları değiştirmek isterler.

11.22.63

11.22.63

11.22.63 isimli dizide lise öğrencilerine eğitim veren İngilizce öğretmeni, zamanda yolculuk yapabileceği bir yer keşfeder. Bir lokantada bulunan deponun geçmiş zamana yolculuk edebilmeyi sağlayan bir kapısı vardır. Bu kapıdan geçen öğretmenin amacı J.F. Kenndy suikastini engellemektir. Kesin bir amaç ile bu yolculuğa kalkışan öğretmeni, hiç beklemediği olaylar karşılayacaktır. Tüm planları bozulacaktır. Bu ilginç deneyim esnasında ise aşık olacağı kadını bulacak ve aşkı bu kadınla yaşayacaktır.

Orphan Black

Orphan Black

Orphan Black, en iyi bilim kurgu dizileri arasında mutlaka olması gereken özel bir dizidir. Yaşamındaki sorunlar nedeniyle yaşamdan ümidini kesmiş Sarah, yaşamaktan vazgeçmek üzeredir. Bu esnada trajik bir olay ile karşı karşıya gelir. Kendisinin neredeyse bir benzeri olan birini öldürdüğünü görmesi sonucunda tüm hayatını değiştirecek bir fikir bulur. Ölen benzerinin hayatının yerine geçecektir. Bu kararı ile hızlı bir maceranın içine düşer.

Doctor Who

Doctor Who

Eski bir dizi olan Doctor Who, orijinal bir karakteri olan bilgili bir doktorun hikayesini anlatıyor. Gizemli bir duruşu olan genç kadın, kendisinden Doktor ismi ile bahseden ilginç bir adam ile tanışır. Tanışmaları sıradanlıktan çok uzaktadır. Bu tanışma sonrasında Rose’nin hayatı eskisinden çok daha farklı bir şekilde ilerleyecektir. Dünyadaki tüm insanlar gibi onun da hayatı büyük tehlike altındadır.

Sizin de izleyip beğendiğiniz en iyi bilim kurgu dizileri arasında olmalı dediğiniz diziler varsa yorumlara yazabilirsiniz. Umarım benim önerilerimi de beğenirsiniz.

 

Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap