1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Reklam alanı 2

Instagram, tüm dünyada çeşitli kullanıcılar tarafından tercih edilen önemli bir uygulama. Fotoğraf düzenleme uygulamaları ile düzenlediğimiz en güzel fotoğrafları burada paylaşıyoruz. Bazıları buraya eklediği fotoğraflar ile kendisine bir kazanç sağlıyor.  Bazılarımız ise güncel bir albüm niteliğinde kullanıyoruz. Güzellik algısının da getirdiği zorunluluk ile buraya eklediğimiz her fotoğrafın en güzel halini eklemeyi istiyoruz.

Her ne kadar son model akıllı cihazları kullansak da eklediğimiz fotoğrafların bir filtreden geçmesini artık şart gibi düşünüyoruz. Bunun içinde en kaliteli düzenleme uygulamaları için bir araştırmaya giriyoruz. Her sene hatta her ay bu uygulamaların daha kapsamlısı hayatımıza giriyor. Binlerce uygulama arasından sizin için en iyilerini bir araya getirmeye çalıştım. Umarım severek kullanırsınız.

Fotoğraf düzenleme uygulamaları

Adobe Photoshop

Adobe Photoshop yıllardır hayatımızda var olan bir program. Artık akıllı cihazlarda da fotoğraflarımız için düzenleme imkânı sunuyor. Özellikle profesyonel olarak fotoğraf düzenleme uygulamaları arıyorsanız, bu uygulama tam anlamıyla sizin için diyebilirim. Bu uygulama size sınırsız bir düzenleme imkanı sunuyor. Uygulama kullanıcılarına, harikalar yaratması için imkanlar tanıyor. Eşsiz fotoğraflarınızın profilinizde var olması için güzel bir seçenek olacaktır.

VSCO

VSCO uygulaması, pek çok akıllı cihaz kullanıcısı tarafından bilinene bir uygulama. Ancak uygulamanın tüm aşamalarından yararlanan kişi sayısı için aynı şeyi söyleyemem. Sunduğu ücretli ve ücretsiz filtreler ile Instagram’dan kazanç sağlayan pek çok kişinin gözde uygulamasıdır. Sevmediğiniz bir fotoğrafınızı bile bu uygulama ile enfes bir hale getirebilirsiniz.

Afterlight

Bir fotoğraf üzerinde farklı uygulamaların filtrelerini kullanarak, çözünürlüğü düşürebilirsiniz. Haliyle ne iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları kullansanız da istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz. Afterlight ile düzenlediğiniz fotoğrafların başka bir uygulamaya ihtiyacı kalmıyor. Arzu edebileceğiniz tüm özellikleri tek bir uygulama ile kullanıcılarına sunuyor. VSCO ile kıyaslandığında onun kadar verimli bir uygulama sayılmaz ancak bu program ile fotoğraflarınıza eskitme görüntüsünü kaliteli bir şekilde verebilirsiniz.

Polarr

Polarr uygulaması özellikle farklı tarzı sevenler için yaratılmış. Farklı renk skalasını kullanıcıları ile buluşturan bu uygulamada fotoğrafınız için ihtiyacınız olan ayrıntıları da bulabilirsiniz. Düzenleme için gerekli olan detayları da sunan uygulama ile fotoğraflarınızı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Darkroom

Gördüğümüz siyah beyaz fotoğrafların pek çoğunda bu uygulamanın tercih edildiğini söyleyebilirim. Sizin de siyah – beyaz düzeninde bir ihtiyacınız varsa, bu uygulamayı severek tercih edebilirsiniz. Arzu ettiğiniz pek çok detayı burada bulabilirsiniz. Dilediğiniz fotoğrafınızı burada profesyonel ve kaliteli hale getirebilirsiniz. Sonuçlara inanamayacaksınız.

Filterstorm Neue

Ücretli bir uygulama ancak sunduğu özellikler karşısında çok memnun kalacaksınız. Fotoğraf düzenleme uygulamaları içinde büyük boyuta sahip fotoğraflar için yaratılmış kaliteli bir uygulama!

Snapseed

Eğer kolay bir kullanımı olsun istiyorsanız; Snapseed uygulamasını gönül rahatlığı ile tercih edebilirseniz. Fotoğraf düzenlemeniz için gerekli olan tüm özelleri sunuyor. Net ve açık bir kullanıma sahip. Bu özelliği ile de pek çok kullanıcı tarafından tercih ediliyor ve kullanılmaya da devam ediliyor.

Light X

Light X oldukça yaratıcı olmanıza imkan tanıyan bir uygulama. Hızlı ve kullanışlı. Sanatsal görsellerde tercih ediliyor. Fotoğraflarınızda efsane düzenlemelere de imkan tanıyor.

Lightroom

Özellikle bilgisayarlar için tasarlanmış bir programdır. Bu nedenle de pek çok profesyonelin tercih ettiği bir uygulama haline geldi. Karışık ve zor gelebilir ancak öğrendiğinizde çok iyi kareler ortaya çıkarabilirsiniz. Zorluğunun yanı sıra basit düzeltmeler de içeriyor. Fotoğraflarınız ile takipçilerinizi büyülemek istiyorsanız; bu uygulama gerçekten size göre tasarlanmış.

Over

Fotoğraflarınızdan bir logo tasarlayabilir, ek görseller ekleyebilir ya da fotoğraflarınıza metinler ekleyebilirsiniz. Fotoğraf düzenleme uygulamaları için arasında birden fazla özelliği kullanıcıları ile buluşturmasıyla ön plana çıkıyor. Profesyonel sayfalarınızın yönetiminde bu uygulamadan yararlanabilirsiniz. Sunduğu özellikler gerçekten inanılmaz!

UNUM

Üst düzey bir düzenleme uygulamasıdır. Bu uygulama ile düzenlediğiniz fotoğrafın profiliniz ile uyum içinde olup olmadığını kontrol edebilir ve en uygun hale getirebilirsiniz. Instagram’da bir kazanç sağlamanıza da gerek yok. Görsel olarak tüm fotoğraflarınızın bir düzene sahip olmasını isteyebilirsiniz. Bu durumda tercih edebileceğiniz enfes bir uygulama.

QWIK

Sürekli olarak güncelleme alan bu uygulama en iyi imkanları, kullanıcıları ile buluşturuyor. Yüzlerce çerçeve özelliğini burada bulabilirsiniz. Aynı sayılarda ise birbirinden farklı font bu uygulamada yer arıyor. Profilinizde farklılık yaratmak için QWIK uygulamasını tercih edebilirsiniz.

Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap