İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Film
  3. En İyi Salgın Filmleri

En İyi Salgın Filmleri

en iyi salgın filmleri
Reklam alanı 2

En iyi salgın filmleri arasında yer alan kaliteli yapımları sizin için bu yazımda bir araya getirdim. Pandemi öncesinde filmlerde yaşananlar bizlere ne kadar uzak geliyorsa artık bir o kadar filmleri yaşıyoruz gibi hissediyoruz. Tabi bu süreci bir de filmlerde izlemek zor olabilir. Ama hala aramızda bu tarz filmlere ilgi duyanlarda var. Ben de bu tür filmler izlemek isteyenler için en iyileri bu yazıda topladım.

Contagion-en iyi salgın filmleri
Contagion

Contagion

Contagion isimli filmde solunum yolu ile bulaşan tehlikeli bir virüsün insanlara yayılması anlatılıyor. Solunum yolu ile bulaşan virüs, yaklaşık 2 ya da 3 gün içinde bulaştığı insanları öldürebiliyor. Kurulan özel bir ekip ise bu virüs karşısında çözüm arıyor.

12 Monkeys

12 Monkeys

5 milyondan fazla insan, tüm dünyayı etkisi altına alan bir virüs nedeniyle ölüyor. Bir kısmı ise yaşam savaşı veriyor. Yaşamak için virüsten korunmanın yollarını aramaya başlar. Bunun sonucunda yer altında koloniler kurulur. Bilim insanları da bu esnada hala virüse karşı bir çözüm üretmek için çalışmaktadır. En iyi salgın filmleri arasında olan 12 Monkeys adlı filmde bu dönemin en çok izlenen yapımları arasında yer alıyor.

28 Days Later ve 28 Weeks Later

28 Days Later ve 28 Weeks Later

Yine bir virüsün başrolde olduğu filmde insanlar bu kez ölmüyor. Virüsün bulaştığı insanlar bu filmde bir canavara dönüşüyor. 2003 yapımı olan filmde yaşananlar yalnızca korku vermiyor aynı zamanda oldukça yüksek bir gerilime de sahip.

Warm Bodies

Warm Bodies

Warm Bodies isimli filmde ise bir zombi salgını var. Burada yaşayan insanlar yaklaşık 8 senedir bu salgın ile uğraşmaktadır. Salgının başlama nedeni ve yayılma hızı konusunda hiçbir insanın net bir fikri yoktur. Zombilerin sayısı, normal insanların sayısından oldukça fazladır. Bu durumda insanlar için yaşamayı ve yaşamlarını devam ettirmeyi güç bir hale getirir.

Carriers
Carriers

Carriers

Carriers filminde söz konusu olan salgın vebadır. Veba hastalığından korunmak oldukça zordur. Danny bu hastalıktan kaçmak için elinden geleni yapacaktır. Bir an önce hastalıktan kaçmak ve Meksika’ya gitmek ister. Sevgilisi ve kardeşi de onunladır.

The Flu
The Flu

The Flu

En iyi salgın filmleri arasında yer alan filmde ortaya çıkan salgının 36 saat içinde insanları öldürdüğü görülüyor. Konteynırlarda bulunan ölü insanlar ile salgının varlığı anlaşılıyor. Filmin her saniyesinde büyük bir ölüm kalım savaşına tanıklık edeceksiniz.

Blindness
Blindness

Blindness

Bir anda ortaya çıkan ve tüm dünyayı saran salgın ile herkesin hayatı değişiyor. Salgına bir çare bulma çalışmaları ile sonuçsuz kalıyor. Bu salgın boyunca yalnızca bir tek insanın hiçbir şeyden etkilenmediği anlaşılıyor.

Outbreak

Outbreak

1995 yapımı olan film, en iyi salgın filmleri arasında olmayı hak eden başarılı bir yapımdır. Filmde konu alınan virüs, ebola virüsüne benziyor. Bulaşıcı hastalıklarla ilgili uzmanlık yapan Sam, bu virüsün araştırılmasında görev alıyor. Tüm Amerika’yı yok etme gücüne sahip olan virüs karşısında inanılmaz bir çaba gösteriyor. Pandemi döneminde zorlanan biriyseniz Outbreak filmi sizi daha da zorlayabilir. Bunun en önemli nedeni ise yaşadığımız salgının bir benzerini filmde görüyor olmamız. Yaşadıklarımızın burada yaşananlara benzemesinden mi bilinmez ama pandemi döneminde en çok izlenen salgın filmleri arasında yer alıyor.

World War Z

World War Z

World War Z filminde ortaya çıkan salgın, bulaştığı herkesi bir zombiye çeviriyor. Başrolünde Brad Pitt’in yer aldığı filmde salgından korunmak için türlü yollar aranıyor. Tüm dünya bu salgın ile bir kaosa sürükleniyor.

Panic In The Streets

Panic In The Streets

En iyi salgın filmleri arasında yer alan Panic In The Streets, 1950’li yıllarda ortaya çıkmış olan veba salgınını ve o dönem yaşanan korkunç gerçekleri konu alıyor. Kült filmler arasında yer alan filmde, polis ve doktor bu salgının kaynağını bulmak için çaba harcıyor.

Özellikle bu dönem bu filmleri izlemek sağlam bir psikoloji gerektiriyor. Zor olan pandemi sürecini daha da zorlaştırmak istemeyebilirsiniz Bu durumda daha farklı kategorilerde olan filmler izlemek için buraya tıklayarak diğer yazılarıma göz atabilirsiniz.

Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap