1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. En İyi Slayt Programları

En İyi Slayt Programları

Reklam alanı 3

Slayt programları pandemi ile beraber en çok aranan programlardan oldular. Pandemi öncesinde de eğitim ya iş için bu programlara ihtiyaç vardı. Ancak eğitimin tamamen online olmasıyla hem öğretmenler hem de öğrenciler için ciddi bir ihtiyaç haline geldi. Ben de ikinci eğitim dönemi başlamadan sizler için bulduğum ücretsiz programları bu yazıda topladım.

  1. Google Slides

Hızlı olmanız gerekiyorsa bu programlar ile uğraşmak istemiyorsanız Google Slides, her bakımdan sizi memnun edebilir. Program bulut tabanlıdır. Herhangi bir internet bağlantısının olduğu yerde hızlı bir şekilde dilediğiniz slaytı oluşturabilirsiniz. Bulut teknolojisinin burada programa en iyi katkısı, yapmış olduğunuz her değişikliğin hızlıca kayıt edilmesidir. Bu şekilde de bir kayıp yaşama olasılığını en aza indiriliyor. Ayrıca herhangi bir yerden slaytlarınıza ulaşabiliyorsunuz. Bilgisayarınız ya da belleğin o an yanınızda olmasına gerek yok. Son olarak ücretsiz olduğunu da belirteyim.

Microsoft Powerpoint

  1. Microsoft Powerpoint

Microsoft Powerpoint zaten pek çoğumuzun bildiği bir program. Slayt programları arasında en çok bilineni de diyebilirim. Office programlarını satın aldığınızda bu programı da kullanma hakkı elde ediyorsunuz. Ancak artık ücretsiz olarak da kullanıma sunuluyor. Burada önemli olan bir Microsoft hesabınızın olmasıdır.

  1. Haiku Deck

Görsel açıdan müthiş bir sunuma imza atmak istiyorsanız, Haiku Deck oldukça doğru bir seçenek olacaktır. Program içeriğinde birden fazla hazır şablon bulunduruyor. Bunun yanı sıra size de şablon oluşturma seçeneği sunuyor. Genellikle iş dünyasında sunum yapmak isteyenler tarafından tercih ediliyor.

  1. Prezi

Prezi, sunum yapmak isteyen kullanıcılarına pek çok farklı seçenek sunuyor. Slayt programları arasında animasyon seçeneği arıyorsanız bu program sizi memnun edecektir. Kullanacağınız animasyonlar ile sunumlarınızı daha ilgi çekici ve eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Ücretli temaları da içeriğinde bulunduran program ücretsiz olarak da pek çok çeşitli temayı kullanıcılarına sunuyor.

  1. Keynote

Keynote, İOS ve MAC kullanıcıları ücretsiz bir uygulama olarak ön plana çıkıyor. Oldukça kullanışlı ve hızlı bir programdır. Ayrıca Microsoft Powerpoint kullanımını tercih eden kişiler ile Keynote ortak bir çalışmanın iznini de veriyor. Böylece arada bir kopukluk söz konusu olmuyor.

  1. Xtensio

Xtensio’nun ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki seçeneği bulunuyor. Basit bir arayüze sahip olmasının yanında kullanımı da kolaydır. Programın içerisinde kendi oluşturduğu temalar yer alıyor. Tek dezavantajı bu program tek kullanıcı hesabı tarafından kullanılabiliyor. Daha fazlasına imkân tanımıyor.

  1. Zoho Show

Bulut tabanlı slayt programları arasında yer alan Zoho Show, internetin olduğu her ortamda sorunsuz çalışıyor. Tek sıkıntısı internetin olmadığı noktalardan ulaşılamaması olabilir. program ile istediğiniz şekilde slaytınızı kusursuz bir şekilde oluşturabilirsiniz. 10 farklı dil seçeneği tanıması da programın ilgi çekici olmasını sağlayan özelliklerinden biri.

Bu dönemde kullanıp memnun kaldığınız slayt programı varsa siz de yorumlara yazarak paylaşabilirsiniz. Umarım sizin için bir araya getirdiğim programlar işinize yarar.

Reklam alanı 5
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap