İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. 2020 Yılının En İyi Strateji Oyunları

2020 Yılının En İyi Strateji Oyunları

en iyi strateji oyunları
Reklam alanı 3

En iyi strateji oyunları, tüm oyun severlerin beğenileri doğrultusunda belirlendi diyebilirim. Yoğun olarak hangi oyunlara ilgi gösterildi ve onlar arasından hangileri daha başarılı ise sizler için onları bir araya getirdim.

2020 Yılının En İyi Strateji Oyunları

Pandemi ile beraber gelen sokağa çıkma yasakları, oyun oynama sürelerinde ciddi bir artış sağladı. Yalnızca oyun severler için değil çok fazla oyun oynamayan kullanıcılar bile günlerinin büyük bir vaktini oyunlarda geçirmeye başladı. Böyle bir durumun getirisi de sayıca çok fazla oyun seçeneği ile karşımıza geldi. Sayısının fazla olması da çok fazla oyun seçeneği arasından en iyileri bulmayı zorlaştırıyor. Ben sizin için bu işi kolaylaştıracağım. 2020 yılında ilgi gören en iyi strateji oyunlarının bir araya getirdim.

Warcraft III: Reforged

Warcraft III: Reforged

Eksikleri olduğunu düşünülse de var olduğu alanda en iyi oyunlardan bir tanesidir. Haliyle 2020 yılının en iyi strateji oyunları arasına giriyor. 28 Ocak 2020’de çıkışını gerçekleştiren oyunun platformu bilgisayar. Bilgisayar başında kaliteli vakit geçirmek isteyen oyun severler için oldukça iyi bir seçenek diyebilirim.

XCOM 2

XCOM 2

XCOM 2, strateji tabanlı olan savaşları oldukça zorlu ve çeşitli harika bir oyun. Karşınızda basit ya da sıradan düşmanlar beklemeyin. İnanılmaz yeteneklere sahip, zorlu ve korkunç düşmanlar ile karşılaşmaya hazır olun. Son yılların en iyi oyunları arasında alıyor diyebilirim.

Stellaris

Stellaris

Pandeminin insanlığa sunduğu heyecandan daha fazlasını arıyorsanız bu oyunu tercih edebilirsiniz. Oyunda robotik isyanlar ve mutantların keşfi ile ilginç maceralar yaşayabilirsiniz. Crusader Kings II’yi andırıyor olsa da ondan daha iyi ve kaliteli olay örgüsüne sahip diyebilirim. Burada hayal ettiğiniz o kafanızda oluşturmak istediğiniz uzaylıyı tasarlayabilirsiniz.

Gears Tactics

Gears Tactics

En iyi strateji oyunları arasında olmayı kesinlikle hak eden Gears Tactics, 28 Nisan 2020 çıkışlıdır. Splash Damage, oyunun geliştiricisi olurken dağıtımcı ise Xbox Game Studios. Strateji oyunları eşli ya da çoklu oyun alanlarına sahip iken bu oyun tekli oyuncunun gerçek bir oyun deneyimi yaşamasına imkân tanıyor. Gears of War evreninde geçen oyun, ilk oyunun geçmişini konu alıyor.

Humankind

Humankind

Aldığı ödüller ile adını duyuran Humankind, farklı ve sıra dışı bir hikayesi ile oyunculara güzel bir deneyim sunuyor. İnsanlığın ilk anlarından uzay çağına kadar süren uzun ve çaba gerektiren bir gelişim Humankind kullanıcılarını bekliyor.

Command & Conquer: Red Alert 2

Command & Conquer: Red Alert 2

Geçmiş oyunlarının en iyi hali diyebilirim. En iyi strateji oyunları arasında olmayı sonuna kadar hak ediyor. Gerçekten zamanını bir oyunda geçirebilecek olan herkesin severek oynadığı bir oyundur. Command & Conquer: Red Alert 2 oyunundan sonra herhangi başka bir oyuna adapte olmak oldukça zor denilebilir. İnanılmaz bir bağımlılık yaratacağını söyleyebilirim.

Şimdilik bu oyunları bir araya getirdim. Umarım severek oynarsınız.

Son olarak oyun oynarken kulaklık ya da mikrofon gibi ekipmanlar da oyun zevkini artırıyor. Eğer yeni zevkli bir oyun süreci geçirmek istiyorsanız öncelikle ekipmanlarınızı yenileyebilirsiniz. Daha önce yazdığım en iyi kulaklıklar yazıma

tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Reklam alanı 5
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap