İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. SEO
  3. En İyi WordPress SEO Eklentileri

En İyi WordPress SEO Eklentileri

Reklam alanı 2

SEO çalışması her site için olmazsa olmaz ayrıntılardan en önemlisi. Ne kadar doğru bir çalışma yapılırsa, sitenize verdiğiniz emeğin karşılığını o kadar hızlı alabilirsiniz. SEO çalışmalarında doğru adımları yapmak bu alanda bilgi gerektiriyor. Eğer bu konuda henüz o kadar bilgili değilseniz, WordPress SEO eklentileri ile işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Bende işinizi kolaylaştıracak eklentiler arasından en iyileri sizler için bu yazımda bir araya getirdim.

Yoast SEO

Yoast SEO neredeyse tüm WordPress kullanıcıları tarafından en az bir kez kullanılmıştır. Sık ve en çok bilinen eklenti de diyebilirim. Bu eklentide kullanıcılara hem ücretli hem de ücretsiz kullanım seçenekleri bir arada sunuluyor. Meta açıklama ve meta anahtar kelimeler ile anahtar kelime optimizasyonu yapan Yoast SEO Snippet ve sürekli olarak güncelleme seçenekleri de sunan güzel bir eklenti.

All in One SEO

Sitenizin ihtiyacı olan her şeyi All in One SEO ile sağlayabilirsiniz. Kapsamlı ve kullanışlı WordPress SEO eklentileri arasında ilk sıralarda olan etkili bir eklenti diyebilirim. Sağladığı tüm SEO özelliklerinin yanı sıra sitenizde bir yavaşlığa neden olabilecek kötü botları da engelleyebiliyor. Bu eklentiyi tercih etmeden önce dikkat etmeniz gereken bir husus var. Eğer SEO için içeriklerinizin analizini isterseniz bu eklenti sizin için uygun olmaz. Bu özelliklere sahip bir eklenti arayışındaysanız, Yoast SEO ve Rank Math’i önerebilirim. Arzu ettiğiniz sonuçları bu iki eklenti ile alabilirsiniz.

 

LiteSpeed

LiteSpeed diğer eklentilerden farklı olarak sunucunuz üzerinden önbellek görüntülemesi yapmanıza imkan veriyor. Ayrıca eklentilerin kullanımının siteyi yavaşlatması düşünüldüğünde tercih edilecek olan eklenti seçiminde dikkatli davranmanız gerekiyor. LiteSpeed hem SEO konusunda üstün bir seçenek sunuyor hem de web sitenizden yüksek bir verim almanızı sağlıyor.

The SEO Framework

Yine WordPress kullanıcıları tarafınsan sıkça tercih edilen bir eklenti. Çok fazla tercih edilmesinin sebeplerinden biri de; diğer ücretli eklentilerin aksine ücretsiz şekilde bir şekilde kullanım seçeneği sunuyor. Eklenti kullanımı esnasında başlıklarda otomatik olarak SEO işlevlerini uyguluyor. AMP entegrasyonu seçeneği de bulunan eklentinin bu özelliğinden yararlanmak için ücretli versiyonunu kullanmanız gerekiyor.

SEO Squirrly

WordPress SEO eklentileri arasında kullanıcı dostu bir eklenti olması ile ön plana çıkıyor. Özellikle SEO konusunda çok fazla bilgiye sahip olmayan kullanıcılar tarafından tercih edilebilir. Ayrıca bu eklentiyi farklı bir SEO eklentisi ile beraber kullanabilirsiniz. Herhangi bir çakışma söz konusu olmayacaktır.

SEO Optimized Image

SEO çalışması aşamalarında web sitenizde bulunan görseller de önemli bir rol oynuyor. Görselleri otomatik olarak düzeltme özelliği sayesinde web sitenizin etkileşimini bu eklenti ile artırabilirsiniz. Organik trafik üzerinde bariz bir etkisi bulunuyor.

Platinum SEO Plugin

All in One SEO eklentisi ile neredeyse aynı işlevi gören bir eklentidir. Sağladığı avantajlardan birisi de kalıcı bağlantıların değiştirilmesi söz konusu olduğunda otomatik olarak 301 yönlendirmesi yapıyor.

SEOtudy

SEOtudy, tüm eklentiler arasında farklı ve sıra dışı özellikleri ile ön plana çıkıyor. SEO konusunda pek çok detayı tek bir eklenti ile sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda içeriğinde WordPress güvenliğini sağlayan özellikleri de barındırıyor. Yani hem güvenlik hem SEO için aynı anda tek bir eklenti kurmak isterseniz SEOtudy iyi bir seçenek diyebilirim.

Rank Math

Rank Math, kullanışlı ve kullanıcı dostu bir SEO eklentisidir. SEO için gerekli olan her şeyi kontrolünüze almak için doğru bir tercih olacaktır. Otomatik alt yazı ve başlık ekleme, 404 monitörü, meta kutusu ve tüm SEO detaylarını Rank Math aracılığı ile yönetebilirsiniz. Sunduğu avantajlar ile etkili olduğu gibi WordPress kullanıcıları tarafından da sıklıkla tercih edilen bir eklenti.

SEMRush

WordPress SEO eklentileri arayışınızda kriteriniz eğer detay ise SEMRush sizin için en uygun eklenti olabilir. Yukarıda bahsettiklerim arasında en fazla detayı bünyesinde bulunduran eklenti bu diyebilirim. Odak anahtar kelime aramasında en iyi 10 sonucu elde etmeniz ve içeriklerinizi geliştirmeniz için işinizi kolaylaştırır. Rakip analizi ve doğru anahtar kelime analizi için de bu eklentinin sunduğu özelliklerden faydalanabilirsiniz. Eklenti kurulumunu gerçekleştirdikten sonra kullanıcı paneline eklenir ve hızlı aynı zamanda SEO uyumlu içerikler hazırlamanızı sağlar.

Squirrly SEO

Squirrly, WordPress SEO eklentileri arasında araştırma ve web sitenizin analizlerine odaklanarak çalışması ile öne çıkıyor. Meta, başlık, sosyal medya, XML site haritası gibi olması gereken özelliklere bu eklenti de sahiptir. Ayrıca bu SEO eklentisi ile Google aramalarında sıralamanızı da takip edebilirsiniz. Büyük bir projeniz varsa bu eklentinin ücretli versiyonunu kullanmanızı öneririm.

Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap