İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi
  3. En İyi Yabancı Polisiye Dizileri

En İyi Yabancı Polisiye Dizileri

en iyi yabancı polisiye diziler
Reklam alanı 2

Covid-19 salgını nedeniyle evde kalmamız gereken bu günlerde zamanımızı geçirecek ve bizi gündemden uzak tutacak yeni dizi ya da film arayışına girmiş olabilirsiniz. Sizler için en iyi yabancı polisiye dizileri bir araya getirdim. Heyecanlı, sürükleyici ve bir sonraki bölümü merak ettiğiniz bir dizi izlemek istiyorsanız; bu diziler sizin evde kalma sürenizi tamamen size unutturacak olan bu dizileri mutlaka izlemelisiniz.

En İyi Yabancı Diziler

Fringe

Fringe dizisi FBI odaklı olan ve olağanüstü olayların incelenmesini yapan bir ekipten oluşuyor. Eski bir dizi olan Fringe aynı zamanda etkili bir bilim kurgu dizisi türünde de yer alıyor. Her bölümünde Walter Bishop ile farklı olayları izliyoruz. Ancak bir noktada atılan adımların dev bir plan ve arkasında büyük bir hikaye olduğunu görüyoruz. FBI ajanı Olivia Dunham sayesinde yıllardır akıl hastalıkları hastanesinde çıkarılan Walter Bishop, geçmişinde evrenin düzenini bozacak büyük bir hata yapar. Bu tüm dünyanın hayatını alt üst edecektir.

en iyi yabancı polisiye diziler

The Blacklist

Zeki, gizemli ve yine çokça FBI ajanlarını gördüğümüz bir dizi olan The Blacklist, tüm polisiye severlerin ilgisini çekecek kaliteli bir yapım. Uzun yıllardır yakalanamayan suçlu Reddington’un bir anda FBI’a teslim olmasıyla başlayan dizinin her bölümünde Kara Liste içerisinden bir suçluyu izliyoruz. En iyi yabancı polisiye dizileri arasında yer alan ve hala devam eden diziler arasında yer alıyor. Sürükleyici, heyecanlı ve her bölümü maceralarla dolu bu dizide bir suçlunun tarafında olmaya hazır olun!

en iyi yabancı polisiye diziler

Brooklyn Nine Nine

Brooklyn Nine Nine diğer yabancı polisiye dizilerinden farklı bir konumda yer alıyor. Macera dolu, heyecanlı, sürükleyici ve beklenmeyen şekilde komedi ağırlıklı bir dizi. Son yılların en popüler polisiye dizileri arasında olan dizinin yeni bölümleri de geliyor. Bir polisiye dizisinden oldukça farklı bir üsluba sahip. Jake Peralta ile dünyanın en eğlenceli karakoluna tam da evde kapandığımız bu günlerde konuk olabilirsiniz.

en iyi yabancı polisiye diziler

Sherlock

Her bölümü bir film uzunluğunda olan ve bu kadar sürükleyici olan başka bir dizi daha görülmemiştir. Gelmiş geçmiş en zeki karakter Sherlock ile güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Her bölüm birbirinden sürükleyici, heyecanlı bir dizi olan Sherlock aynı zamanda özel karakteri nedeniyle eğlenceli zamanlar geçirmenizi sağlayacak. Hala izlemediyseniz Sherlock ve Dr. Watson’ın yer aldığı bu kaliteli yapımı izlenecekler listesine hızlı bir şekilde almalısınız.

Lucifer

Polisiye ile beraber bir şeytanı izlemek ister misiniz? Lucifer Morningstar kendini bir dedektifin olaylarını çözerken buluyor. Ve işin ilginci eğlenceli şeytan bu işten oldukça büyük keyif alıyor. Her bölümünde farklı bir polisiye olayın çözümünü izlediğimiz dizi özellikle Lucifer’in katılımı ile oldukça farklı bir hal alıyor.

Mindhunter

FBI ajanları katiller ile empati kuruyor. Onlar gibi düşünmeye çalışarak psikolojilerini anlamaya çalışıyor ve buradan yola çıkarak tüm bu öldürme girişimlerine son vermek istiyorlar. Özellikle son zamanların en çok ilgi gören polisiye temalı dizileri arasında olan Minhunter, sizi katillerin iç dünyasını izlemeye davet ediyor.

Monk

Monk dizisi ülkemizde de yayınlanan Galip Derviş’in ilham alındığı dizidir. Obsesif kompulsif bozukluğu olan dedektifin hayatı ile beraber polisiye olayları izliyoruz. Aynı zamanda çok zeki bir dedektifin olayları herkesten daha farklı bir şekilde çözdüğünü görüyoruz. Her bölümü daha zevkli ve her bölümü merak uyandıran dizi en iyi yabancı polisiye dizileri arasında yer alıyor.

Criminal Minds

Bir suçluyu yakalamak için öncelikle onun gibi düşünmek gerekiyor. Criminal Minds ise bu cümlenin doğruluğunu açık açık bizlere gösteriyor. Davranış Analizi bölümünde çalışan bir ekip suçlu beyinlerin analizini yapıyor. Onlar gibi yaşıyor, düşünüyor ve anlamaya çalışıyorlar. Bu şekilde de suçların önüne geçmeye çalışıyorlar. Yıllarca izleyicilerine merakla kendini izletmiş olan dizinin sadece konuları işleyişi değil aynı zamanda kurgusu ve efektlerindeki kalitesi de oldukça başarılı. Tüm dünyada izleyicileri tarafından severek takip edilen polisiye dizileri arasında yer alıyor.

en iyi yabancı polisiye diziler

Dexter

96 bölümden oluşan Dexter, tam anlamıyla bir efsane! Tüm dünyada beğenilen ve ilgi ile izlenen dizi özellikle evde kalmanız gereken bu dönemde zamanınızı en keyifli şekilde geçirmenizi sağlayacak. Dexter, deyim yerindeyse adaleti sağlamak için öldürmeye devam ediyor. Dexter şimdiye kadar görmüş olduğumuz seri katillerden farklı bir yol izliyor. Pek çok dalda ödül sahibi olan dizi 2006 yapımı olmasının yanı sıra bugün bile izleyenleri oldukça fazla.

Limitless

Limit Yok filmini izleyenler için bir devam dizisi olma özelliğini taşıyor. Filminin başrolünde olan Bradley Cooper aynı zamanda dizide de her bölüm olmasa da görünüyor. Filmindeki gibi NZT hapları ile kişilerin beyinlerinin tüm kapasitesinin kullanılması sağlanıyor. Bu kez hapları kullanarak bir dâhiye dönen ise karakterimiz Brian oluyor. Ve Brain bir dahi olarak FBI ile çalışmaya başlıyor. Her bölüm birbirinden farklı polisiye olaylar Brian ile daha hızlı bir şekilde çözüme ulaşıyor.

Luther

Başarılı dedektif Luther hiç yapmayacağı bir şeyi yaparak uzun süre mesleğinden ayrı kalır. Duygularına söz dinletemeyen dedektifin bir suçlunun ölümüne sebep olması nedeniyle mesleğinden uzak kalması gerekir. Mesleğinin tekrar başına döndüğünde ise beklenmedik bir cinayet dosyası ile karşılaşır. Katilin kim olduğuna emindir ancak bir türlü dedektif gerekli olan delilleri bulamamaktadır.

The Shield

Toplamda 7 sezondan oluşan dizi bu dönemde ihtiyacınız olan tüm heyecanı size yaşatabilir. Bölümleri bekletmeden art arda izlemek isteyeceksiniz. 90’lı yıllarda geçen olaylar, 70’den fazla polis memurunun görevini kötüye kullanmış olduğu gerçek olaylardan esinleniyor. Los Angeles Polis Departmanı bir taraftan kötü adamlar, katiller ve çeteler ile savaşıyor. Bir taraftan ise beklenmedik bir şekilde bu olayların başrolünde yer alıyorlar. Her bölümünde sizi hayretlere düşürecek olan diziyi mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.

The Wire

Dizinin senaryosunun eski bir polis tarafından oluşturulması sadece diziyi sürükleyici yapmıyor aynı zamanda da dizinin gerçekliğini gözler önüne seriyor. Baltimore şehrinde gerçekleşen birbirinden farklı sürükleyici, heyecanlı olaylara tanık oluyoruz. Her bölümünde farklı bir polisiye olayı izliyoruz. Toplamda 5 sezondan oluşan diziyi sadece polisiye olarak değil suç draması olarak nitelendirmek daha doğru olacaktır. Tüm zamanların en iyi yabancı polisiye dizileri arasında yer alıyor.

Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap