İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Google Adwords Hakkında Bilgiler

Google Adwords Hakkında Bilgiler

Reklam alanı 2

Google Adwords Hakkında Bilgiler

Merhaba bu yazımda google adwordsden bahsedeceğim.

Web sitenizde yer alan içeriklere bu içerikleri arayan kullanıcıların daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilmesini sağlayan sistem Google Adwords, tüm işletmelere hizmet vermesi ile tanınan bir sistemdir. Bu sisteme dahil olmanız ile beraber hedeflediğiniz kitlenin yapmış olduğu aramaları, ziyaret etmek isteyecekleri web içeriklerini, araştırma yapacakları konuları ve alanları belirleyerek bu kitleyi web sitenize çekmek için gerekli olan reklamlarınızı gösterebilirsiniz.

Örneğin, bilgisayar ürünleri sattığınızı ve google adwords ile reklam verdiğiniz düşünelim. Kullanıcı bilgisayar almak istiyor ve bunun için googleda aramalar yaptı. Adwordse dahil olan tüm sitelerde kullanıcının önüne sizin web siteniz çıkıyor. Böylelikle siz hiç seo yapmadan insanlara ulaşabiliyorsunuz. Tabii bu kısa vadede mantıklı gelebilir ama uzun süreli baktığımızda ben pek sıcak bakmıyorum sadece google reklamlarıyla siteyi üst sıralarda tutmayı.

Dilediğiniz anahtar kelimeleri kullanarak Google search bölümünde reklamınızı Google Adwords yardımı ile oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda Google ile bağlantılı olan web sitelerinde görsel reklamlara yer verebilme ayrıcalığına erişmiş olursunuz. Böylelikle sizi takip etmeyen veya sizden haberdar olmayan kullanıcıları da web sitenize çekebilirsiniz. Etkili bir Adwords kullanabilmek için rakiplerinizden sizi ayıran kriterleri tam olarak belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü rakip web siteleri de Google Adwords kullanarak kendilerine ziyaretçi çekmeye çalışırken sizi onlardan ayıran ve ön plana çıkaran kelimelerin varlığı gerekmektedir.

Google Adwords bazı reklam modelleri ;

1- Arama sonuçlarında çıkan reklam : İlk 4 sonuç adwords üzerinden reklam vermiş sayfalara ayrılmıştır. Örneğin google üzerinden web tasarım firmaları arıyorsunuz karşınıza çıkan ilk 4 sonuç reklamdır. Bu sonuçların yanında reklam ibaresi mevcuttur.

2- Video Reklamları : Bu reklam modeliyle youtube kullanıcılarına ulaşabilirsiniz.

3- Uygulama Reklamları : Android ve İOS kullanıcılarına uygulamalar ve oyunlar üzerinden ulaşabilirsiniz.

Google Adwords Nasıl Kullanılır?

Google Adwords, bireysel bir hesap açarak katılabileceğiniz bir reklam sistemidir. Fakat bu reklam yönteminde gerekli olan rekabet ortamı oluşturulduğu için sizi burada ön plana çıkarabilecek bir planlamaya sahip olmanız gerekmektedir. Bu planlamaya sahip değilseniz ve gereken bilgileri karşı tarafa aktarabilme hususunda eksik kalıyorsanız web sitelerinin rekabet ortamında dikkat çekici bir yönünüz olmayacak demektir. Bu da haliyle hedef kitlenizi kaybetmenize yol açacaktır.

Google adwords ile 5 reklam modeliyle kullanıcılara ulaşabilirsiniz. Ama ben sadece bu yazımda daha önce kullandığım 3 modeli kısa bir özet olarak vereceğim.

Google Adwords kullanıcılarına düşük maliyet ile birlikte hızlı dönüşüm sağlayan bir hizmet sunmaktadır. Yani buraya yapacağınız harcama ile kısa süre içerisinde web sitenize kullanıcı çekme ihtimaliniz artacaktır. Google Adwords yardımı ile web sitenize yeni bir kitleyi katabilmeniz mümkündür. Bir ürün üretimi gerçekleştiriyorsanız müşterilerinizi bu yol yardımı ile ürünlerinizden haberdar edebilirsiniz. Üstelik reklam ajanslarıyla anlaşarak elde edemeyeceğiniz bir müşteri kitlesini çok daha düşük maliyetler karşılığında Google Adwords aracılığıyla web sitenize çekebilirsiniz. Üstelik maliyetler standart olmayıp her hesap için bireysel şekilde belirlenebilir maliyetlerdir. Bu nedenle içerikte değişiklik yaparak maliyeti küçültme şansına erişebilirsiniz. Kontrol edebileceğiniz bir yöntem olan Google Adwords ile kısa sürede büyüyen bir işletme halini alabilirsiniz.

Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap