1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Google Webmaster Tools Kullanımı

Google Webmaster Tools Kullanımı

Reklam alanı 2

Google Webmaster Tools kullanımı karışık gibi görünse de kısa sürede öğrenmek mümkündür. Bir webmaster için gerekli olan araçları burada bulabilirsiniz. Kısaca anlatmak gerekir ise; web sitesi sahibi olan webmaster için Google’ın sunmuş olduğu bir yönetim aracıdır. Birden fazla web sitesi kontrolü ve analizleri buradan ücretsiz bir şekilde sağlanabilir. Web sitesinde var olan hataları da buradan tespit edebilirsiniz. Sorunların tespiti doğrultusunda hızlı bir şekilde düzeltmeler yapabilir ve sitenizi sorunsuz bir şekilde kullanıcılar ile buluşturabilirsiniz.

Google Webmaster Tools Kullanımı Zorunlu mu?

Zorunluluk açısından bakarsanız tabi ki değil. Ama iyi bir web site için sizin açınızdan kullanmanız yararlı olacaktır. Google Webmaster Tools kullanımı ile sitenizi en iyi hale getirmeniz mümkündür. Sadece kullanıcılar için değil aynı zamanda SEO için de kullanılması tavsiye edilmektedir. Google webmaster tools ile daha hızlı index yapılmaktadır. Binlerce sayfa arasından hata tespiti de bireysel olarak zordur ama Tools kullanımı ile bu durum daha basit bir hale gelmektedir. Geriye kalan ise hatalı görünen sayfaların düzeltilmesi olacaktır. Hataların düzeltilmesi sonucunda da SEO çalışmanız zarar görmeyecektir. Ancak hatalı sayfaların tespitinin geç olması SEO açısından olumsuz bir etki demektir.

Google Webmaster Tools Kullanımı Neden Önemlidir?

SEO açısından ne kadar önemli olduğundan bahsetmiştik. Gerçekten iyi ve üst sıralarda bir web site yapmak için kullanılacak en iyi araç diyebiliriz. Üstelik her sitenizi tek bir panel üzerinden rahatlıkla kontrol etmenin avantajları bulunmaktadır. Sitenizde bulunan her detaydan hızlı bir şekilde Google webmaster tolls ile haberdar olabilirsiniz. Sürekli olarak analizleri inceleyebilir ve strateji geliştirebilirsiniz. Analizlerin iyi yapılmadığı bir web sitenin gelişmesi neredeyse imkansızdır. Doğru bilgilere manuel olarak ulaşmak ise zaman alıcı bir işlem olacaktır. Aynı zamanda Google Webmaster tolls ile botları sitenize yönlendirebilirsiniz.

Hedeflere Daha Hızlı Ulaşmak İçin Google Webmaster Tools Kullanımı Gereklidir

Hedeflediğiniz noktaya ulaşmanızda Google webmaster kullanımı büyük önem taşımaktadır. Trafik takibi, site haritası optimizasyonu, hatalı url kaldırmak işlemleri, anahtar kelime yoğunluğu, sitenin verimliliği ve sağlık durumu ve bağlantılar ile ilgili yapılandırma adımlarında bu araca ihtiyaç duyabilirsiniz. Sitenizin hedeflediği bölgeleri Google webmaster tools ile belirleyebilirsiniz. Bu işlem istediğiniz hedefe daha kısa sürede ulaşmanızı sağlayacaktır. Tüm bu işlemlerin yanı sıra sunucu durumu, kötü niyetli yazılımların tespiti, tarama istatistikleri gibi verileri de hızlı bir şekilde elde edebilirsiniz.

 

Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap