İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim
  3. İngilizce En İyi Nasıl Öğrenilir?

İngilizce En İyi Nasıl Öğrenilir?

Reklam alanı 2

Günümüzde birçok kişi İngilizce öğrenme yolları konusunda çeşitli tavsiyeler vermektedir ancak bu tavsiyeler herkes tarafından olumlu sonuçlar doğuramamaktadır. Bunun yanında ise verilen tavsiyelerin yanlış anlaşılması da İngilizce öğrenmeyi zorlaştırmaktadır ki dil öğrenme yolunda birçok kişi bu nedenle kolayca pes etmektedir. Aslında doğru strateji ile kısa sürede mükemmel bir İngilizceye sahip olunabilmektedir. Bu seviyeye gelmek için ise önemli husus olan devamlılığa sadık kalmak gerekmektedir.

Yabancı Dizi İzleyerek İngilizce Öğrenme

İngilizce öğrenme yolları arasında bulunan yabancı dizi izleme yöntemi birçok kişi tarafından yanlış anlaşılmaktadır. Şöyle ki İngilizce bir diziyi Türkçe altyazılarla öğrenmeye çalışılmaktadır. Durum böyle olunca da İngilizce öğrenmek adına hiçbir ilerleme kaydedilememektedir. Türkçe altyazılı yabancı dizi izlendiği zaman beyin sadece Türkçe yazılara odaklandığı için dizi içerisindeki İngilizce konuşmaları dikkate almamaktadır. Böyle olunca da İngilizce öğrenme yolları arasında olan yabancı dizi izleme yöntemi hiçbir fayda sağlamamaktadır. Bu yöntemden maksimum verim almak için diziyi tamamen İngilizce altyazı ile izlemek gerekmektedir. Böylelikle konuşmaları hem dinleyerek hem de okuyarak algılamak çok daha verimli olacaktır. Özellikle belirli bir İngilizce geçmişi olan kişiler bu teknikle birkaç ay içerisinde belirgin bir ilerleme kaydedebilirler.

Youtube Videosu İzleyerek İngilizce Öğrenme

İngilizce öğrenme yolları arasındaki bir diğer teknik yabancı Youtube kanallarını takip etmektir. Tıpkı yabancı dizi izler gibi bu kanalları da izleyebilirsiniz. Günümüzde birçok Youtube kanalı videolarına altyazı koymaktadır. Böylelikle videolar her kesime hitap edebilmektedir. İlginizi çeken ve izlemekten zevk alacağınız herhangi bir Youtube kanalını izlemeye başlamanız İngilizce öğrenme konusunda oldukça verimli olabilmektedir. Ayrıca Youtube üzerinde birçok kanal doğal haliyle video ürettiği için farklı kelime ve cümle yapılarını da öğrenebilirsiniz. Videoları izlerken altyazıyı doğru takip etmeli ve bir yandan da internetten kelime anlamlarına bakmalısınız. Tabi ki bu teknikten önce temel İngilizce kalıplarına da İnternetten hızlıca göz atmanız yararlı olacaktır.

Yabancı Müzik Dinleyerek İngilizce Öğrenme

Genelde İngilizce öğrenme yolları içerisinde en çok yanlış bilinen ve uygulanan teknik yabancı müzik dinlemek olmaktadır. İngilizce öğrenimi esnasında yabancı müzik dinlemek oldukça verimli olmaktadır ancak müziği doğru tekniklerle dinlemek gerekmektedir. Öncelikle dinlenecek olan müziğin sözleri bir kağıda çıkartılmalı ve o şekilde müzik dinlenmelidir. Böylelikle sözlerin nasıl yazıldığı ve Türkçe karşılıklarının ne olduğu direkt olarak görülmektedir. Bunun yanında kelime telaffuzu gibi konular için de yabancı müzik dinlemek oldukça büyük katkı sağlamaktadır.  İngilizce öğrenme yolları olarak yabancı müzik dinlemek konuşmayı doğrudan etkileyebileceğinden düzenli bir şekilde devam ettirilmelidir. Böylelikle İngilizce konuşmak çok daha kolay hale gelecektir.

İnternetten İngilizce Öğrenme

Genel anlamda günümüzde en popüler olan İngilizce öğrenme yolu İnternet üzerinden belirli siteler aracılığıyla öğrenmedir. İngilizce öğrenmek isteyen kişiler için bunun eğitimlerini veren birçok web site ve uygulama bulunmaktadır. Böylelikle herhangi bir kursa bağlı kalmadan evden İngilizce öğrenmek söz konusu olabilmektedir. İngilizce öğrenme yolları içerisinde en çok bu yol tercih edilmektedir.

İnternet üzerinden İngilizce öğrenilebilecek birçok site bulunmaktadır. Bu siteler ise kendi aralarında farklı alanlara ayrılmaktadır. Bazı siteler görüntülü konuşma sağlayarak canlı bir şekilde İngilizce öğretirken bazı siteler kendi içinde bir kurs merkezi oluşturarak İngilizce öğretmektedir. Genel anlamda ücretsiz olan bu siteler İngilizce pratiği ve tekrarı için oldukça faydalı olabilmektedir. Bunun yanında mobilden de sağlanabilen hizmetlerle İnternetin olduğu her yerden İngilizce pratiğine devam edilebilmektedir. İngilizce öğrenme yolları olarak mobil uygulamalar da günden güne çeşitlenerek daha iyi bir eğitim merkezi haline gelmektedir.

Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap