İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Genel
 3. Karantina Günlerinde Okuyabileceğiniz Kitap Önerileri

Karantina Günlerinde Okuyabileceğiniz Kitap Önerileri

karantina-gunlerinde-okuyabileceginiz-kitap-onerisi0
Reklam alanı 2

Kişisel karantina ve evlerde vakit geçirme zorunluluğu başlarda olmasa da bir süre sonra sizi bunaltabilir. Evde yapacağınız bir şey yok gibi de hissedebilirsiniz. Özellikle günler geçtikçe bu durum biraz daha can sıkıcı olabiliyor. Sıkıcı zamanları eğlenceli diziler, filmler izleyerek daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Ancak bunlardan da sıkıldıysanız sizlere karantina günlerinde okuyabileceğiniz kitap önerilerim var.

karantina günlerinde okuyabileceğiniz kitap

 • Evrenden Torpilim Var – Aykut Oğut

Çekim yasası hakkında bir bilginiz var mı? Bu kitaba ön yargılı yaklaşmamalısınız. Şimdiye kadar okumuş olduklarınızdan farklı ilerliyor. Yazar kendi hayatını değiştiren çekim yasası örnekleriyle her sayfada daha çok dikkatimizi çekiyor. Akıcı ve anlaşılır bir dile sahip. Yaşamış olduğumuz stresli günlerden bizi uzaklaştırabilecek etkili bir dile sahip.

karantina-gunlerinde-okuyabileceginiz-kitap

 • Kedi Kafası – Neil Somerville

Kediniz var mı? Eğer cevabınız ‘evet’ ise kesinlikle onu daha iyi anlamanız için bu kitabı okumalısınız. Hem zamanınızın hızlı geçmesini sağlayacak hem de müthiş varlık olan kedilere farklı bir şekilde bakmanızı sağlayacak.

 • Aklından Bir Sayı Tut – John Verdon

Aslında Aklından Bir Sayı Tut oldukça eski bir kitap ancak polisiye romanlar seviyorsanız karantina günlerinde okuyabileceğiniz kitap önerileri arasında Jonh Verdon’a yer vermelisiniz. Akıllı ve emekli dedektif Dave Gurney ile yazarın her kitabında farklı olayları görüyoruz. Aklından Bir Sayı Tut yazar için serisinin ilk kitabı olma özelliğini taşıyor. Kitabı bulamama durumunda ise yazarın diğer kitaplarını okuyabilirsiniz. Seri olarak okuduğunuzda zeki dedektifimizi yakından tanıma şansı elde edebilirsiniz. Ancak ilk kitabı okumadan da yazarın son kitabını okuyabilirsiniz.

 • Yüzüklerin Efendisi Serisi – J.R.R Tolkien

Filmlerini zaten izledim diyorsanız kesinlikle kitaplarını da okumalısınız. Tolkien’in yarattığı bu dünyaya daha hakim olmanın yanı sıra filmin sonunu bilmiyor gibi heyecanla kitapları okuyabilirsiniz. Üçleme olarak ayrı ayrı olmasının yanı sıra aynı zamanda özel basım tek kitap haline de ulaşabilirsiniz. Orta Dünya’nın büyüsü size yaşadığınız tüm karantina günlerini unutturacak.

 • Klon – Kevin Guilfoile

Kızının katilini bulamayan Klonlama Uzmanı tüm herkesten daha farklı bir bakış açısıyla katili bulmak için kolları sıvıyor. Eşyalardan elde ettiği DNA’ları alarak katili klonladıktan sonra doğan çocuğu uzun bir süre izlemeye başlıyor. Farklı bir zekaya sahip olan doktorun yaptığı basit bir işlem gibi görünse de pek çok durumu etkileyecek. Aksiyon, gerilim ve polisiye türünde olan bu kitabın sizi dünyadan koparacağını söylememe gerek yok değil mi?

 • Olsa Dükkân Senin – İstiklal Akarsu

Eski dönem twitter fenomenlerinden İstiklal Akarsu ile gülmeye hazır mısınız? Yaşadığı keyifli anılar ile her sayfada yüzünüzde tebessüm oluşturmaktan daha fazlasını gerçekleştiriyor. Akıcı ve eğlenceli de bir dile hakim. Yazarın diğer kitapları da hayatından güzel anıları kapsıyor.

 • Günahkar – Tess Gerritsen

Gerilim ve polisiye severler için Tess Gerritsen ilk akla gelen isimler arasında yer alıyor. Öldürülen genç bir rahibe aynı zamanda ağır yaralı olan bir başka rahibe. Katilin kim olduğu ve içeriye nasıl girdiği ise koca bir sırdır. Rizzoli’nin de dahil olduğu bu araştırmanın ardında ise büyük sırlar vardır.

 • Zaman Makinesi – H.G. Wells

Zaman Makinesi tam anlamıyla bir bilim – kurgu romanı olarak ön plana çıkıyor. Bu türü seviyorsanız, mutlaka okumanız gerekenler listesine alabilirsiniz. İlginç bir dili olan kitabı bitirmeden bırakamayacaksınız.

 • Gökyüzü Çocukları – Katherine Rundell

Gökyüzüne hakim olan çocuklarla tanışmaya hazır mısınız? Peki hiç çatılarda birilerinin yaşadığını düşündünüz mü? Yaşamı, özgürlüğü her sayfada hissedebileceğiniz Gökyüzü Çocukları, karantina günlerinde okuyabileceğiniz kitap önerileri arasında yer alıyor. Sizi bambaşka bir dünyaya götüreceğine eminim.

 • Akıl Oyunları – Daniel Palmer

Genç ve başarılı aynı zamanda kuralları olan bir yazılımcının hikayesine hazır mısınız? Beklenmedik bir anda hayatının akışı sekteye uğrayan genç adamı bekleyen olayları okurken zaman aklınıza bile gelmeyebilir.

 • İnsan Olmanın Psikolojisi – Abraham Maslow

“Ruh sağlığı anlaşılmadan ruh hastalıkları anlaşılamaz.” Cümlenin sahibi olan Maslow, sizi farklı bir şekilde düşünmeye ve zihninizi yormaya davet ediyor. Psikoloji temalı kitapları seviyorsanız bu kitap kesinlikle sizin için en iyi tercih olabilir. Şimdiye kadar bilinen teorilerin her biri kafanızda tek tek yıkılabilir.

 • Mutluluk Psikolojisi – Nevzat Tarhan

Tam da bu günlerde mutlu olmaya ihtiyacınız var değil mi? Size mutluluğun psikolojisini okumaya davet ediyoruz. Yine psikoloji olarak ön plana çıkan ve herkesin mutlaka okuması gereken bir kitapsın.

 • Akıl Hastalarının İç Dünyası – Bert Kaplan

Akıl hastalarının iç dünyasını hiç merak ettiniz mi? Nedeni, sonucu ve kafalarının içinden geçenleri Bert Kaplan okuyucuları için sunuyor. Özellikle psikoloji alanında eğitim görenler ya da bu alana ilgi duyanlar için oldukça iyi bir tercih olacaktır.

Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap