İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Korona Virüs Nedeniyle Sokağa Çıkamayanlar İçin Evden Para Kazanmak

Korona Virüs Nedeniyle Sokağa Çıkamayanlar İçin Evden Para Kazanmak

evden-para-kazanmak-freelance-iş
Reklam alanı 2

Tüm dünyada görülen Korana Virüs (Covid19) salgını 11 Mart 2020’de ilk vakalarını ülkemizde de gösterdi. Vaka sayısı gün be gün ülkemizde 11 Mart sonrasında artışa geçti. Ne yazık ki ölüm sayımızda dün itibariyle 9 oldu. #EvdeKal diyerek özellikle riskli grupta yer alan yaşlı ve kronik hastalar sokaklardan uzak tutulmaya çalışıyor. Ancak bu durum ne yazık ki işine gitmek için sokaklara çıkanlara engel olamıyor. Mecburi durumlar nedeniyle her gün işine gitmek zorunda olanlar için riskler devam ediyor. Bazı firmalar ise bu duruma engel olmak için mağazalarını kapatma kararı aldı. Kafeler, restoranlar gibi kalabalığın oluştuğu alanlarda hizmeti durdurdu.

İşletmeler, mağazalar ve markaların işe ara vermesi ne yazık ki çalışanlar açısından oldukça büyük sıkıntılara yol açıyor. Bir kısmı ücretli izin çıkarmış olsa da ne yazık ki bu kısım az bir oranı kapsıyor. Büyük çoğunluk ise ücretsiz izine ayrılmış durumda. Ancak faturalar, kiralar ve geçim ise ne yazık ki iş olmadığında bizleri oldukça zorlayabilir. Evden yapılacak basit işler ile bu dönemde karşılaşabileceğiniz maddi sıkıntıların üstünden gelebilirsiniz. Başlangıçta zor bir süreç olabilir ama bu şekilde istediğiniz işi yapmak için vaktiniz olabilir. Kazancınız seçeneğinize göre değişim gösterecektir. Sizler için evden yapabileceğiniz işlerin bir listesini hazırladım. Keyifli okumalar.

evden-para-kazanmak-freelance-is-1

Makale Yazarak Para Kazanmak

İnternet ortamında makale yazarak para kazanma işi uzun yıllardır devam ediyor. Hatta bu durum bir iş kolu haline geldi. Noktalama işaretlerini düzgün bir şekilde kullanmanız, özgün cümleler ile yazılarınızı oluşturmanız makale yazmanız için gerekli olanlar. Nereden başlayacağım? Sorusu aklınıza geldiyse internette ücretli makale yazmak için birden fazla seçenek bulabilirsiniz. Sadece makale üzerine hizmet veren web siteleri ile yeterli kalmayın. Aynı zamanda iş uygulamalarından bu alanda çalışan arayan firmalara da başvurunuzu yapabilirsiniz.

SEO Uyumlu Makale Yazarak Para Kazanmak

Öncelikle bu durumda SEO hakkında videolar ve kaynaklardan bilgi almanız gerekiyor.  Sadece 10 dakika içinde SEO hakkında temel bilgileri veren videolara hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Buradan edineceğiniz bilgiler doğrultusunda büyük makale sitelerinde isteklere uygun makale yazabilirsiniz. Aynı zamanda others.com üzerinden hızlı bir şekilde ilanlara başvurabilir ya da bionluk.com üzerinden kendi ilanınızı oluşturabilirsiniz. İlanınızı oluşturmadan önce kendiniz için bir konu seçip makale hazırlayabilirsiniz. Makalenizi hazırladıktan sonra iş ilanlarına cevap verebilir ve örneği gönderebilirsiniz.

Online Platform Üzerinden Ders ile Para Kazanmak

Bu durum genellikle evden yapılıyor ancak şu durumda evlere gitmek ya da evinize birini almak uygun görünmüyor. Öğrencilerin okuldan uzaklaştığı ve eğitime ara verildiği bu dönemde siz evinizden online olarak öğrencilere uzman olduğunuz bir alanda ders verebilirsiniz.

Editörlük Yaparak Para Kazanmak

Türkçe dil kurallarına hakimseniz ve kitap okumayı seviyorsanız bu iş sizin için ek gelir sağlayabilir. İş bulma uygulamaları ve online çalışan arama platformlarından faydalanabilirsiniz. Freelance ilan sitelerinde bu işi yapabileceğinize dair ilan oluşturarak işlemleri de hızlandırabilirsiniz. Yayınevlerinin sosyal medya hesaplarından ya da mail hesapları üzerinden iletişime de geçebilirsiniz.

Online İngilizce Dersi Vererek Para Kazanmak

İngilizce ya da farklı bir biliyorsanız eğer bu durumu fırsata çevirebilirsiniz. Tüm dünyada popüler olan online İngilizce eğitimleri ile kullanıcıların büyük bir kısmı bu platformları kullanıyor. Son dönemlerde mobil uygulamalar üzerinden de dil eğitimleri devam ediyor. Siz de bu konuda kendinize güveniyorsanız, online olarak İngilizce eğitimi verebilirsiniz. Bunun için bir platforma kayıtlı olmanıza bile gerek yok. Skype gibi uygulamalar size bu konuda yardımcı olabilir. Öğrencileri, sosyal medyadan ya da iş ilanı oluşturabileceğiniz uygulamalar üzerinden bulabilirsiniz.

Ders Videosu Çekerek Para Kazanmak

Ders videosu çekme sürecinde para kazanmak biraz ağır işleyebilir. Tabi hali hazırda bir kanalınız ve aboneleriniz varsa sizin için daha kolay olabilir. Yoksa ve video çekebilirim diyorsanız da umut var. Eğitime verilen ara ve öğrencilerin uzaktan eğitime yönelmesini kendiniz için avantaja çevirebilirsiniz. İlgi alanınızın tespitini yaptıktan sonra internet üzerinde eksik olan ya da hiç olmayan konular ile ilgili videolar oluşturabilirsiniz. Bu adımla daha hızlı şekilde para kazanmanız mümkün ama yine çok hızlı bir kazanma süreci olmayabilir.

Soru Hazırlayarak Evden Para Kazanmak

Bazı platformlar üzerinden sizden test kitapları için soru hazırlanmanız isteniyor. Verilen adımlara göre hazırladığınız soru başına belirli bir ücret alabiliyorsunuz. Tabi bunlar büyük miktarlar olmayabilir ama tüm gün evde daha hızlı bir şekilde soru hazırlayabilirsiniz. Deneyiminiz var ise bu tarzda yayın çıkaran yayınevleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Tüm bu seçeneklerin de dışında kalıyorsanız, online ilan oluşturmanıza izin veren platformları inceleyin. Yapabileceğiniz işler için ilan açabilir ya da açılan ilanlara başvurabilirsiniz. Ülkemiz için durumlar daha normal bir hale gelene kadar bu şekilde ek kazançlar elde edebilirsiniz. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.

Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap