İlginizi Çekebilir
url nedir
  1. Ana Sayfa
  2. SEO
  3. Mobil SEO Hakkında Temel Bilgiler

Mobil SEO Hakkında Temel Bilgiler

Mobil SEO
Reklam alanı 2

İnternet kullanımının büyük bir bölümünü mobil cihazlar oluşturuyor. Web site kullanıcıları da yoğun olarak mobil cihazlarından siteleri ziyaret ediyor. Bu nedenle de SEO uyumlu web site çalışması yetersiz kalabiliyor. Yapılmış olan SEO çalışmaları da mobil yetersizlik nedeniyle tam anlamıyla doğru bir çalışma olmaktan çıkıyor. Her geçen dönem mobil cihazların kullanımının da artmasıyla Mobil SEO çalışmaları mecburi bir hale gelmiştir. Aslında yapılan SEO çalışmalarına ek olarak mobil uyumluluk söz konusu da denilebilir.

Mobil SEO Neden Önemlidir?

Mobil aramalar günümüzde büyük bir alanı kaplamaktadır. Mobil aramalar sonucunda yönlendirilen web sitelerinde ise mobile olan uyumluluk her zaman ön planda olmayabiliyor. SEO çalışmaları esnasında mobil uyumluluğa da dikkat eden web siteler hızlı bir şekilde aramalarda yükseliyor. Ancak mobil uyumluluğu göz ardı etmiş olan web siteler arama sonuçlarında istedikleri sonuçları elde edemiyorlar. Mobil uyumluluğu olmayan siteler kullanıcıların ilgisini çekmiyor, url uzunlukları kullanıcıları rahatsız ediyor, görsellerin mobile olan uyumsuz halleri de hızlı şekilde siteden çıkışlara sebep oluyor. Kullanıcıların olumsuz deneyimleri de siteye geri dönmeleri için büyük bir engel haline geliyor. Bu durumda web sitesi hem istenilen sonuçları alamıyor hem de kullanıcı dostu olmaktan uzaklaşıyor.

Mobil SEO çalışmaları için akıllı cihazlar üzerinden kullanılan uygulamalardan yardım alabilirsiniz. Youtube, Twitter ve Facebook gibi uygulamalar ile SEO çalışmalarınızı mobil üzerinden destekleyebilirsiniz. Mobil üzerinden yapılacak olan çalışmalarda site tasarımı da önemlidir. Esnek bir tasarımı mobile yansıtabilirsiniz. Yüzde yüz mobil ile kullanılan temaların uyumlu olmasına da dikkat edilmelidir. Yapılacak olan çalışmalar ile marka bilinirliği de desteklenmektedir. Aynı zamanda dijital pazarlama ve reklam yönetimi için de mobil uyumluluk mühim bir adımdır.

Mobil SEO

Mobil SEO ile Elde Edilen Avantajlar Nelerdir?

Mobil SEO çalışmaları kusursuz bir şekilde yapıldığında hızlı bir şekilde geri dönüşler alınabilir. Kullanıcıların ilgisini çeken ve kullanıcı dostu bir web site ortaya çıkmış olur. Mobilden yapılan sorgularda web sitesi ilk sorgular arasında yer alabilir. Ancak burada da önemli adımlardan bir tanesi yeni bir site için hızlı bir şekilde SEO çalışması yapılmamasıdır. Web site için yapılacak olan SEO çalışmaları esnasında dikkat edilmesi gereken hususlar burada da geçerlidir. Siteniz belirli bir seviyeye geldikten sonra yapacağınız SEO çalışmaları esnasında mobil uyumluluğu da halledebilirsiniz.

Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap