1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Mobil Uygulama Geliştiriciler İçin İpuçları

Mobil Uygulama Geliştiriciler İçin İpuçları

Reklam alanı 2

Mobil uygulamalar bugün hayatımızda büyük yer edinmektedir. Hatta hayatımızı da kolaylaştırdığı söylenebilir. Kullanımının hızla artması nedeniyle de uygulama geliştiricileri bu konuya oldukça ağırlık vermiş durumda. Birbirinden farklı firmalar tarafından kullanıcıların hayatlarında yer edinecek uygulamalar geliştirilmeye devam ediyor. Basit bir uygulama bile girişimciler için oldukça iyi gelir kaynağı haline de gelmiştir. Bu durumun getirisi olarak da birbirinden farklı uygulamalar ile karşılaşıyoruz. Ancak bir kısmı etkili ve kalıcı olurken bir kısmı da kısa bir süreliğine akıllı cihazlarımızda var oluyor. Yaratıcı, farklı ve işlevsel bir uygulama geliştirmek artık oldukça zor bir hale gelmiştir. Yine de insanların uygulamalara ilgisi nedeniyle her geçen gün girişimcilerin bu alana yönelmesi sürüyor.

Mobil Uygulama Geliştirirken Özgün Olmak!

Her alanda özgün olmanın getirisi olumlu olduğu gibi mobil uygulama geliştirmede de bu durumun etkisi oldukça fazladır. Özgün, farklı ve işlevsel uygulamaları geliştirmekte ne o kadar basit değildir. Sıradanlığı kırmak ve ilgi çekici bir uygulama yapmak için yazılımcıların pek çok her gün yeni denemeler yapıyor. Özgün olmayan uygulamalar ise bir süre ilgi görse bile sonra bir kenarda beklemeye mahrum kalıyor. Kullanıcıların basit bir şekilde kullanmış olduğu uygulamaları geliştirmek oldukça meşakkatli bir iştir. Gerçekten kullanıcıların ilgisini sürekli uygulamada tutmak ise bu işlemin en zor kısımlarından bir tanesidir.

Mobil Uygulama Geliştirenler İçin İpuçları

Bir uygulama geliştirmeye karar verdiğiniz zaman hızlı bir şekilde hareket etmeyin. İsminden tasarımına kadar uzun bir düşünme süreci yaratın. Bu sürecin ardından en iyisini bulmak daha kolay olacaktır. Acele ile karar verdiğiniz bir uygulama pek çok konuda eksikler içerebilir.

  • Öncelikle uygulamanızın hedef kitlenizi net bir şekilde belirlemelisiniz. Kimlerin ağırlıklı olarak kullanmasını istediğinizi belirledikten sonra hareket etmek daha basit olabilir. Genele hitap eden bir uygulamanın tasarım aşaması ise daha farklı olacaktır. İlk uygulamanız ise; bu alanı daraltabilirsiniz. Bu şekilde de deneyim elde edersiniz.
  • Zorlukların can sıkıcı olduğu bir dönemde yaşamaktayız. Bu nedenle basit ve kullanışlı uygulamalar her zaman bir adım önde olacaktır. Geliştirme aşamasında kullanıcılara odaklanmalısınız.
  • Tek bir işletim sistemine göre tasarım yapmamalısınız. Farklı işletim sistemlerine sahip olan kullanıcıları her zaman düşünmeniz gerekiyor. Aynı zamanda uygulamanın masaüstü ve tablet gibi cihazlar ile uyumluluğunu düşünerek hareket etmelisiniz.
  • Tasarım her zaman uygulamalarda en etkili yöntemdir. Etkileyici bir tasarım ile kullanıcılarınızın kalbini kazanabilirsiniz.

Bu bilgiler doğrultusunda mobil uygulama geliştirebilirsiniz. Yeterli kaynağı internet üzerinden Türkçe ve İngilizce olarak bulabilirsiniz.

Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap