İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi
  3. Netflix Belgesel Önerileri: Karantinada Sıkılmayacaksınız!

Netflix Belgesel Önerileri: Karantinada Sıkılmayacaksınız!

Reklam alanı 2

Karantina sürecinde birçok insan sıkılıyor ve izleyecek şeyler arıyor. Bu yüzden sizlere belgesel önerileri ile geldim. Aslında izleyecek çok fazla şey olduğunu düşünseniz de seçim yapmak gerçekten zor olabiliyor. Bu yüzden yazımı okuyarak belgesel tavsiyelerimi inceleyebilirsiniz!

Listenin Başında Social Dilemma (Sosyal İkilem) Bulunuyor

Sosyal medya kullanımının son derece artması üzerine çekilen belgesel, sosyal medya kullanımının ne boyutlara gelebileceğini ve sosyal medyada yaptığımız her şeyin veri olarak nasıl toplandığını anlatıyor. Belgeselin içerisinde ise Facebook, Google, Instagram gibi şirketler için çalışan uzmanlar bulunuyor ve sosyal medya bağımlılığını onlardan dinliyoruz.

Netflix belgesel tavsiyesi verirken listenin başına bunu koydum çünkü izledikten sonra bir iki gün telefon kullanmak istemeyeceksiniz. Belgesel son derece iyi kurgulanmış ve halkın anlayacağı bir dille anlatılıyor.

Listenin İkinci Önerisi İse Dünya’da Gece!

İzlenmesi gereken belgeseller denildiğinde bunu söylemeden geçemeyeceğimi düşündüm çünkü bu belgesel, gece çekilen belgesellere yeni bir soluk getiriyor. Hayvanların gece ne yaptıklarını bu belgeselden önce tam olarak bilmiyorduk. Yepyeni bir teknoloji kullanarak sanki gündüz ışığı varmış gibi gece çekim yapıyorlar.

Belgesel çöl, kutup, deniz hayvanlarının gece hareketlerini gözlemlemek için çekilmiş. Aşağıda gördüğünüz görsel aslında gece çekilmiş ancak ne kadar kaliteli değil mi? Belgesel sayesinde ortaya onlarca yeni bilgi çıkmış.

Entrika Sevenler İçin: Varsity Blues Operasyonu – Üniversiteye Giriş Skandalı

Netflix belgesel önerileri verirken, orijinal netflix yapımı olanları tercih etmeye çalışıyorum ve bu belgeselin entrika konusunda en iyilerinden biri olduğunu düşünüyorum. Aslında bu belgeselin konusu 2019’da ortaya çıkan bir skandala dayandırılıyor.

Belgesel 1 saat 40 dakika sürüyor ve zengin ailelerin çocuklarını üniversiteye nasıl para karşılığında yerleştirdiğini konu alıyor. Belgeselin ana karakteri William Rick Singer olarak düşünülebilir çünkü şüpheli hareketleri sonucunda yakalanıp suçunu itiraf etti. Tüm bu sahte işlemleri bizzat kendisi gerçekleştiriyor.

The Last Shaman: Bu Belgeselde Kendinizi Bulacaksınız!

Bazen siz de her şeye sahip olduğunuzu ancak yine de mutsuz olduğunuzu fark ediyor musunuz? Eğer bazen neden mutsuz hissediyorum diye düşünüp buna anlam veremiyorsanız, bu belgesel önerisi tam size göre!

Belgeselde karakterimiz yaşayacak sadece 12 ayı olduğuna karar veriyor ve intihar etme planları yapıyor. Ancak yine de son bir çaba göstermek için Amazon’a gitmeye karar veriyor. Amazon’da kendisine bir Şaman bulmayı ve ayinlere katılmayı planlıyor. Aslında temel amacı iyi bir şaman bularak, klinik depresif halinden kurtulmak.


Expedition Happiness: Bu Belgesel İse Sizi Mutlu Edecek!

Mutlulukları yüzlerinden anlaşılan bir çift görmek ister misiniz? Aynı zamanda bu mutluluğu izleyicilere çok iyi yansıttıklarını düşünüyorum. Amerika’yı baştan sona bir okul otobüsü ile geziyorlar ve yolculuk sırasında vize gibi birçok sorunla karşılaşıyorlar. Ancak bunların hiçbiri onları vazgeçirmiyor.

Bu belgeselde bazı insanların çok az şeye sahip olmalarına rağmen ne kadar mutlu olduklarını görüyoruz. Aslında Last Shaman önerimden sonra size gerçekten iyi geleceğine inanıyorum. İki belgesel birbirine çok zıt gözükse de arka arkaya izlemek farklı bir deneyim olabilir.


The Mind Explained: Beynin Nasıl Çalıştığını Öğrenmek İster Misiniz?

Bu belgesel beynimizin çeşitli uyarıcılara karşı nasıl tepki verdiklerini, izleyicilere anlatmayı amaçlıyor. Birçok teknik belgeseli pek anlaşılır bulmuyorum ancak bu belgesel herkesin anlayabileceği düzeyde kurgulanmış. İçerisinde bolca bilimsel çalışma ve uzmanların görüşleri de yer alıyor.

Tüm bu önerilerimi sevdiyseniz, sizler için hazırladığım “Amazon Prime Dizileri” yazıma da göz atabilirsiniz! Keyifli izlemeler diliyorum.

 

 

Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap