İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi
  3. Netflix Dizi Önerileri

Netflix Dizi Önerileri

Biohackers
Reklam alanı 2

Netflix dizi önerileri arayanlar için birbirinden güzel ve kaliteli yapımları bu yazıda topladım. Umarım severek izlersiniz.

Ateşböceği Yolu

Ateşböceği Yolu / IMDb: 7,7

Kristin Hannah’ın aynı isimli Firefly Lane, iki yakın arkadaşın yaşadıkları olayları anlatıyor. Henüz yeni bir dizi olan Ateşböceği Yolu, romantik ve drama kategorilerinde yer alıyor. Tully ve Kate, birbirleri için her dönem destek olan sıcak bir dostluğa sahiptir. Çocuklarında başlayan arkadaşlıkları 40 yaşına geldiklerinde de devam eder.

The Last Dance

The Last Dance / IMDb: 9,3

Belgesel ve spor kategorilerinde olan dizi 97-98 yılları sezonundan Chicago Bulls’un yayınlanmayan görüntülerinden oluşuyor. Efsane kadronun olduğu yılları, inanılmaz zevkli bir belgesel. Basketbol ile ilgilenmenize bile gerek yok. Yapılan yorumlarda basketbol ile ilgilenmeyenlerin bile beğendiği başarılı bir mini dizi olmayı başardığını görüyoruz.

Our Planet

Our Planet / IMDb: 9,3

Netflix dizi önerileri arasına bir belgesel dizi olan Our Planet’i de almak istedim. Doğa ve hayvan belgeseli olan Our Planet bir mini dizi olma özelliği de taşıyor. Eğer bu konularla az çok ilgileniyorsanız bu belgeseli izlemelisiniz. Tek bir sezon olan belgesel toplamda 8 bölümden oluşuyor.

Monarca

Monarca / IMDb: 8,0

Meksika’da önemli ve güçlü bir ailenin kızı olan Ana Maria, ailesinden ayrı bir hayat sürer. Beklemediği bir anda ailesinin ona ihtiyacı olmasıyla tekrar Meksika’ya dönüş yapar. Ana Maria, Meksika’ya gittiğinde aile şirketleri olan Monarca için büyük bir mücadelenin ortasına düşer.

Rick And Morty

Rick And Morty / IMDb: 9,2

Çılgın bir bilim adamı olan Rick, yanına aldığı torunu Morty ile galaksiler ve boyutlar arası yolculuğa çıkıyor. Animasyon ve maceranın bir araya geldiği dizinin her bölümü yaklaşık 20-25 dakika sürüyor. Geleceğe Dönüş sersisinden ilham aldığını da dip not olarak ekleyelim.

Biohackers

Biohackers / IMDb: 6,8

IMDb puanı düşük gibi görünse de hack film ya da dizilerine ilgi duyanlar için güzel bir seçenek olabilir. Mia, biyolojik hack konusuna tahminlerden daha çok ilgi duymaktadır. Erkek kardeşini gizemli ve sır dolu bir ölüm ile kaybeder. Daha sonra bu ölümden profesörü sorumlu tutar ve bu olayı ortaya çıkarmak için pek çok şey yapmaya hazırdır.

Ratched

Ratched / IMDb: 7,3

Netflix dizi önerileri arasında mutlaka olması gerektiğini düşündüm yapım Ratched, psikolojik gerilim sevenlere hitap ediyor. Dizi 1947 yılında dışarıdan bakıldığında hemşire olduğu görülen Ratched’in bir akıl hastanesinde çalışması ile başlıyor.

The Queen’s Gambit

The Queen’s Gambit / IMDb: 8,9

Beth Harmon, 9 yaşındayken bir yetimhaneye gönderilir. Özel bir şekilde satranç konusunda başarılı olan Beth’in bağımlılık gibi bir problemi vardır. Hüzünlü yapımın akıcı bir senaryosu var. Dizi haftalarda Netflix en çok izlenen yapımı arasında yer aldı. Ayrıca tüm dünyada satranç satışlarının da artışının en büyük kaynağı oldu.

Anne With An E

Anne With An E / IMDb: 8,7

Dizi Anne of Green Gables isimli bir kitabın uyarlamasıdır. Anne, 19. Yüzyılda yaşayan öksüz küçük bir çocuktur. Onun hayat mücadelesi, uğradığı haksızlıkları ve zorbalıkları izliyoruz. Anne, tüm bunlarla baş edebilecek güçte bir karakterdir. Netflix dizi önerileri arasında yer alan yapımlar arasında kadın hakları gibi pek çok toplumsal olayları ele almasıyla mutlaka olmalı diye düşündüm.

Hollywood

Hollywood / IMDb: 7,7

Netflix dizi önerileri arasında yine çerezlik bir öneri olan Hollywood dünyasının 1947 yıllarını izliyoruz. Hafta sonu yasaklarında izleyip bitirebileceğiniz dizi eğlenceli, komik ve duygusal sahnelere sahip.

Emily in Paris

Emily in Paris / 7,4

Emily, bir pazarlama firmasında çalışmaktadır. Burada patronunun gitmesi gereken Paris’e gideceğini öğrenir. Hiç Fransızca bilmeden ve kimseyi tanımadan Paris’te iyi bir pazarlama firmasında çalışmaya başlar. Onun için hayatı kolay geçecek gibi geliyor olsa da bu düşüncesi Paris’te zaman geçirmeye başladıkça değişecektir.

The Dark Crystal:Age of Resistance

The Dark Crystal: Age of Resistance / IMDb: 8,5

Thra’da geçen dizi fantastik dizi arayışında olanlar için güzel bir seçenek. Thra, hayali bir ülkedir. Korkutucu ve güçlü bir imparatora karşı verilen nefis bir mücadeleyi konu alıyor.

Unorthodox

Unorthodox / IMDb: 8,0

Netflix dizi önerileri yazımı Unorthodox ile sonlandırıyorum. Gerçek olaylardan ilham alan dizi distopik türün güzel bir örneğidir. Bu türü sevenlerin kaçırmaması gerekiyor. Dünyadan tamamen kopmuş olan Hasidik isimli cemaatin kuralları ile yaşayan Esther’in yaşadıklarını izliyoruz.

Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap