İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. SEO
  3. SEO Hakkında Bilmeniz Gereken Şeyler

SEO Hakkında Bilmeniz Gereken Şeyler

optimize website seo conversions 9
Reklam alanı 2

Yeni bir web sitesine sahip olduysanız öğreneceğiniz temel terimlerden biri olan SEO hakkında aklınızda birçok soru işareti bulunabilir. Bu soru işaretlerini ortadan kaldırabilmek maksadı ile hazırladığımız bu yazıda kafanızdaki soruların cevaplarını bulacaksınız. Web sitenizi oluşturduğunuz zaman sitenize olan erişim reklam vermediğinizde artış göstermemektedir. Haliyle siteniz oluşturulan eski web sitelerinin gölgesinde kalabilir. SEO ile birlikte web siteniz arama motorlarına optimize edilerek yararlı sayfa haline getirilir ve site içeriklerinize ulaşım eskisine oranla oldukça artış gösterir.

SEO Terimleri

Seo terimleri, sektöre uzak kalan kişiler için oldukça karışık gelebilmektedir. Öncelikli olarak öğrenmeniz gereken şey “organik trafik” tabiridir. Organik trafik ile web sitenizin görüntüleme sayısına ulaşılır. Arama motorlarından arama yaparak sayfanıza ulaşım sağlayan kullanıcıların sayısı organik trafik ile ifade edilir. SEO çalışmalarının başarılı olduğunu organik trafik sonuçlarına bakarak anlayabilmeniz mümkündür.

“Hemen çıkma oranı” oluşturduğunuz web içeriğine erişen kişilerin hiçbir işlem yapmadan çıkması sonucunda oluşturulan istatistiktir. Yalnız bu terime bakarak kişinin sitede ne kadar süre boyunca kaldığını hesaplayamazsınız. Yani giriş yapan kişinin aradığı şey sitenizde bulup bulamadığı hemen çıkma oranına bakılarak bulunamaz. Web sitenize reklam alma düşünceniz varsa bu orana dikkat ederek reklam alabilirsiniz. “Oturum başına sayfa sayısı” ile de web sitenizi ziyaret eden bir kullanıcının bir girişte kaç farklı sayfanızı incelediği ortaya konur. Bu terim reklam alma hususunda oldukça yardımcınız olacaktır. Çünkü bu oran ile birlikte sitenizin kullanıcı dostu olup olmadığı ortaya konmuş olur.

SEO terimleri arasında en önemli olan şeylerden biri de site hızıdır. Sitenizin hızlı olması ziyaretçilerin sayfalarınızı kapatmaması hususunda en büyük yardımcınız olacaktır. Site hızınızı korumanız durumunda arama motorları web sitenizi ön plana çıkararak daha fazla kişinin erişimine açık hale getirir.

SEO ile birlikte sitenizin eksikliğini fark etmeniz daha kolay hale gelmektedir. Fark edilen eksiklikler telafi edilerek sitenizde gerekli olan değişimler yapılmaktadır. Yapılan bu değişimler doğrultusunda sayfanız arama motorlarında ilk sayfalara yükselir ve web sitenize çekeceğiniz ziyaretçi sayısında artış gözlenir. Böylelikle sitenize reklam alabilirsiniz.

Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap