İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. SEO
  3. SEO Uyumlu Makale Yazımı Nasıl Olmalıdır?

SEO Uyumlu Makale Yazımı Nasıl Olmalıdır?

seo uyumlu makale
Reklam alanı 2

SEO çalışmalarının en önemli adımlarından bir tanesi içerik üretimidir. Makale olarak adlandırılan içeriklerin istenilen şartlara uyması sonucunda büyük değişimler gerçekleşmektedir. İstenilen sıralama ve kaliteye ulaşmakta en önemli adımdır. Bu nedenle SEO uyumlu makale oluşturulması konusunda dikkat edilecek birden fazla unsur bulunmaktadır.

SEO Uyumlu Makale Neden Önemlidir?

Web sitesinin aramalarda ilk sonuçlar arasında yer almasında SEO kurallarına uyumlu makalenin etkisi bulunmaktadır. Makale yazımlarında dikkat edilecek noktalar sonrasında web sitesinin güncelliği, kalitesi ve özgünlüğü anlaşılabilir.

seo uyumlu makale

SEO Uyumlu Makale Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğru sonuç için makalenin tüm kurallara uygun bir şekilde yazılması önemlidir. Yoast Seo ile yazmış olduğunuz makalenin sorunlarını tespit edebilir ve kusursuz bir makale yazabilirsiniz.

Anahtar Kelime

Anahtar kelime belirlenmelidir. Başlıklarda, alt başlıklarda ve içerikte bu anahtar kelimeler en doğru şekilde kullanılmalıdır. Anahtar kelimeyi, ön plana çıkacağınız kelimeler olarak düşünebilirsiniz. Anahtar kelime makale içerisine uygun şekilde dağıtılmalıdır.

SEO uyumlu makale yazımı için bu kurallar doğrultusunda yazı hazırlanmalıdır. 300 kelime içerisinde en fazla 3 kez anahtar kelime geçmeli ve makalenin paragraflarına dağıtılmalıdır.

Başlık, Alt Başlık ve Url İçerisinde Anahtar Kelime

Yazının başlığı orta uzunlukta olmalı ve anahtar kelime içermelidir. Alt başlıklarda ve Url içerisinde de anahtar kelime bulunmalıdır. Ana başlıklar en az 3 kelime olmalı ve uzunluğuna da dikkat edilmelidir.

Meta

Anahtar kelime meta yani açıklama kısmında geçmelidir. Mümkünse anahtar kelime ile ilk cümleye başlanmalıdır. Meta kısmı en fazla 160 kelime olabilir.

Yazı Uzunluğu

SEO uyumlu bir makale yazmak istiyorsanız en az 300 kelime olmalıdır. Daha uzun makale yazılabiliyor ise bu durumda yazılabilir. Anahtar kelime ve alt başlıklarda yazının uzunluğu doğrultusunda artırılmalıdır.

Görsel Uyumluluğu

Makalede yer alacak olan görsellerin alt açıklamasında anahtar kelimeye yer verilmelidir.

Alt Başlık Detayları

Anahtar kelime içeren alt başlıklar mutlaka yazı içerisinde yer almalıdır. H2,H3,H4 etiketleri kullanılarak alt başlıklar oluşturulmalıdır.

İçerik

Oluşturulan içeriğin içerisinde geçen her cümlenin özgün olması önemlidir. Kopyalanan cümleler, tüm SEO çalışmasını baltalayabilir. Google tarafından kopya olarak algılanacak olan içerikler üretmemek için dikkat edilmelidir. Anahtar kelimeler ek almadan ve cümle ile bir kopukluk olmadan geçirilmelidir. SEO uyumlu makale yazımında bilgi verici yazılar olması önemlidir. Kullanıcının ilgisini çeken ve web sitesinde uzun süre kalmasını sağlamak önemlidir. Kaliteli ve özgün içerikler ile arama sonuçlarında hızlı bir şekilde ilk sıralarda çıkmanız mümkündür.

Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap