İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Sosyal Medya
 3. Sosyal Medya Yönetiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sosyal Medya Yönetiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sosyal Medya Yönetiminde
Reklam alanı 2

Sosyal medya yönetiminde birden fazla yöntem denenmektedir. Markalar, gelir elde etmek isteyen kişiler için artık sosyal medya araçları önem taşımaktadır. Binlerce takipçi ve etkileşim sonucunda oldukça güzel gelirler elde edilebildiği gibi markalar da bu şekilde kurumsal kimliklerini desteklemektedir. Sosyal medya hemen hemen herkesin kullandığı bir alan olması nedeniyle yönetimin de basit bir işlem olduğu düşünülmektedir. Ne yazık ki bu düşünce oldukça yanlıştır. Dijital pazarlamanın büyük bir adımı olan sosyal medya, detaylı ve sabırlı bir çalışma gerektirmektedir. Aynı zamanda özgün ve kaliteli aynı zamanda sürekli içerik üretimi söz konusudur. Tüm gereklilikler yerine getirilmediğinde arzu edilen sonuçlar alınmayacaktır.

Sosyal Medya Yönetiminde Yapılan Hatalar

Sosyal medya yönetiminde doğru olarak düşünülen adımlar bir hataya dönüşebilir. Hataların getirisi ise oldukça büyük zararlara neden olabilir. Özellikle bir işletme hesabında deneyimli kişilerden yardım alınarak bu hatalar en aza indirilebilir.

 • Sosyal medya yönetimini en başta bir reklam alanı görmek yanlıştır. Evet bu alan dijital pazarlamada önemli rol oynamaktadır. Ancak kullanıcı sürekli olarak reklam paylaşımları görmekten hoşlanmayacaktır.
 • Sürekli olarak marka ile ilgili paylaşımlar yapmak, gerçek takipçilerin gitmesine neden olacaktır. Bu paylaşımlar ile sürekli markayı övme imajı yaratılmaktadır. Kullanıcılar ise bu durumu sevmeyecektir. Onlara sizi takip etmeleri için geçerli bir neden vermelisiniz.
 • En doğru takipçi kitlesinin nerede olduğunu düşünüyorsanız, o sosyal medya platformunda var olmalısınız. Burada kendi kitlenizi oluşturmak ve onlara ulaşmak daha hızlı olacaktır.
 • Her gün 5-10 paylaşım yapmak eğer bir haber sitesi, magazin ya da içerik sitesi değilseniz büyük bir hata olacaktır. Bu şekilde paylaşımlar yapıldığı takdirde etkileşimler de azalmaktadır.
 • Kopya içerik ve görsel ile yapılacak paylaşımlar markaya zarar verecek en önemli etkenlerdendir. İçerik yönetimi her zaman özgün, kaliteli ve ilgi çekici olmalıdır.

Sosyal Medya Yönetiminde

Sosyal Medya Yönetiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Kullanılacak olan fotoğraflar ya da grafiklerin özgün olmasının yanı sıra ilgi çekici olmasına dikkat edilmelidir. Fotoğrafların ilgi çekici olması kullanıcıları sayfanıza yönlendirecektir.
 2. Marka ve kullanıcılar için doğru zamanı belirleyin. Her gün ya da her saat paylaşım yapmak yerine kullanıcılarınızın en çok etkileşim verdiği zaman aralıklarını bulmalı ve bu aralıklarda paylaşım yapmalısınız.
 3. Video ve gif ile sayfanızı ilgi çekici kılabilirsiniz. Video için kendi üretebileceğiniz bir içerik yoksa bile internet üzerinden pek çok video bulabilirsiniz.
 4. Marka reklamından ziyade kullanıcılarınıza yönelik sayfalarınızı yönetin. Tabi ki marka için bu sayfayı açıyorsunuz ancak kullanıcılara sizi takip ettirecek bir neden vermeniz gerekmektedir. Sosyal medya yönetiminde en çok hatalar burada yapılmaktadır.
Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap