İlginizi Çekebilir
CDN Nedir?
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Reklam alanı 2

Telefon alırken ihtiyacınızı karşılayacak bir telefon alabilmek için nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Yoksa aldığınız telefon istediğiniz şekilde işinizi görmeyebilir. İyi bir telefon kullanabilmek için bakmanız gereken bazı temel özellikler var. Telefonu ne amaçla kullanırsanız kullanın bu özellikler her zaman akıllı telefonlarda işinize yarar. Hiç kimse telefonunun yavaş çalışmasını istemez. Bu nedenle telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler ilk olarak telefonun nasıl göründüğü değil, nasıl çalıştığı olmalı. Yani teknik özelliklerine bakarak bir telefon almalısınız. Sonrasında pişman olmamak adına, estetikliği ikinci planda bırakın.

RAM’ine Mutlaka Bakmalısınız

Bir telefonun yavaş çalışmaması için en önemli şeylerden birisi RAM olarak karşınıza çıkacaktır. Bu nedenle telefon alırken RAM’ine dikkat etmeniz gerektiğinin altı çizilmeli. Günümüz akıllı telefonlarına bakıldığında en düşük RAM’in 2 GB olduğu görülüyor. 2 GB RAM’in gerçek anlamda da düşük olduğunu vurgulamak lazım. Çünkü 2 GB RAM’li bir telefon işlem sırasında oldukça yavaştır. Özellikle internete girmek istediğiniz zamanlarda size çok fazla sorun çıkarır ve telefonunuz sürekli donar. Bu şekilde bir akıllı telefon kullanmayı kimse istemez.

Akıllı telefon alırken RAM’in en az 3 GB olmasına dikkat etmeniz gerektiği gibi, 4 GB’ın ideal olduğunu da söylemeliyiz. 4 GB RAM’e sahip akıllı telefonda internet kullanımında da genel olarak telefon içerisinde yaptığınız işlemlerde de donma, bekleme gibi sorunların olmadığını göreceksiniz.

Kullanım Amacınıza Göre İnceleyin

Akıllı telefon alırken genel anlamda nelere bakmanız gerektiğini kullanım amacınız da belirler. Günümüzde akıllı telefonların çok iyi bir noktaya geldiğiniz biliyoruz. Hepsi üstün özelliklerle piyasaya sürülüyor. Mesela artık fotoğraf makinesi ve telefona ayrı ayrı para vermek yerine insanlar ikisini bir arada almayı tercih ediyor. Eğer fotoğraf çekmekten hoşlanıyorsanız, kamera özelliklerine mutlaka bakın. Size ne kadar net fotoğraflar ve videolar çekerse o kadar iyi olur. Ya da işiniz için aktif olarak kullanabileceğiniz bir akıllı telefona ihtiyacınız varsa, o zaman da buna hizmet edecek özellikleri olup olmadığına bakın. Telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler, kullanım amacınıza göre değişebilir.

Ekran Boyu ve Çözünürlüğü Her Zaman Lazım Olur

Akıllı telefon ekran boyu ve çözünürlüğü telefonunuzu alma amacınız ne olursa olsun işinize yarayacak bir özelliktir. Telefonunuzu kullanırken ne işlem yaparsanız yapın bunu geniş bir ekranda yapabiliyor olmaz daha keyifli olacaktır. Uzandığınız yerden video izlemek istediğinizde de bu özellik kendisini gösterir. Tabi çözünürlük de bu noktada oldukça önemlidir. Ekrandan elde ettiğiniz görüntülerin net olması sadece video izlerken değil, fotoğraf çekimlerinde de işinize yarar. Ekran çözünürlüğünün iyi olması, video çekimleri için de oldukça önemlidir. Bu nedenle kullanım amacınızı bir kenara bırakarak, akıllı telefon alırken ekran boyutunu ve ekran çözünürlüğünü her zaman göz önünde bulundurmalısınız. Ekran özellikleri her işlemde işinize yarayacak.

Şarj Performansı Nasıl?

Akıllı telefonların şarj performansı yine önemli noktalar arasında karşınıza çıkacak. Özellikle sık sık telefonunuzu kullanmanız gereken bir işiniz varsa, dışarıda yarı yolda kalmamak adına şarjı size uzun süre yetecek bir telefona ihtiyacınız var demektir. Telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler denildiğinde bu nedenle batarya gücünden de söz etmek gerek. Bu konuda aldığınız telefonun bataryasının en az 4000 mAh gücünde olmasına dikkat edin ki şimdilerde piyasada 5000 mAh üzeri bile performans sunabilen akıllı telefonlar mevcut. Artık telefonlar her an her yerde birçok işimizi görebildiği için, üreticiler de buna göre akıllı telefonlar üretmeye çabalıyor.

Uygun fiyatlı telefon arıyorsanız buraya tıklayarak yazıma ulaşabilirsiniz.

Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap