İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim
  3. Ücretsiz Yazılım Eğitimi Veren Platformlar

Ücretsiz Yazılım Eğitimi Veren Platformlar

yazılım eğitimi
Reklam alanı 2

Yazılım eğitimi almak her geçen gün daha da popüler bir hale geliyor. Ancak bir kurstan yazılım eğitimi almak için pandemi nedeniyle uygun bir zamanda değiliz. Online eğitim platformlarında zamanınızı daha kontrollü kullanarak ve maddi açıdan kazançlı bir şekilde eğitim alarak bu sektöre giriş yaparak bilgilenebilirsiniz. Bu konuda hali hazırda bilginiz varsa bile pekiştirmek için güzel bir şans.

yazılım eğitimi

Khan Academy

Khan Academy oldukça kapsamlı bir online eğitim platformu olma özelliğini taşıyor. Yazılım konusunda derin ve güzel bilgileri burada rahatlıkla bulabilirsiniz. Öğrenme aşamasında bulunduğunuz seviye oldukça önemli. Bu platformda her seviyeye uygun eğitimler bulabilirsiniz. Yazılım yanı sıra bilgisayar programcılığı ile de eğitimler bulabilirsiniz.

yazılım eğitimi

BitDegree

Yazılım eğitimi hakkında harika dersleri platform kullanıcıları ile buluşturuyor. Oyunlaştırma tekniği ile kullanıcılarına bu işin zevkli tarafını gösteriyor. Kodlamaya dair bilgileri alabileceğiniz eğitimlerin yanı sıra mobil oyun geliştirme becerilerinizi üst seviyeye çıkaracak eğitimlerde bulunuyor.

Coursera

Online eğitim platformları arasında Coursera kendisini çok kez kanıtlamış olan bir eğitim platformu. Platformda yer alan dersler bu alanda ilerlemek isteyen herkes için bir kaynak niteliği taşıyor. Dersler, kendini çok kez kanıtlamış olan profesörler tarafından veriliyor.

Code Academy

Yaklaşık 24 milyon kişi platforma kaydolarak kod yazmaya dair harika bilgiler edindi diyebilirim. Yazılım sektöründe hangi seviyede olduğunuz önemli değil. Gerçekten her seviyeye uygun ders bulunuyor. Enfes dersleri bünyesinde bulunduruyor. Yeni başlayan biri için adeta bir cennet diyebilirim.

edX

edX arayıp bulamayacağınız bir dev kaynak platformu diyebilirim. Yaklaşık 5 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunuyor. Bilgisayar bilimi kategorisinde kapsamlı bilgileri rahat bir şekilde bulabilirsiniz.

Udemy

Udemy yüzlerce farklı alanda hizmet sunan bir online eğitim platformu. Hangi alanda ve hangi konuda eksiğiniz varsa burada bulabilirsiniz. Yazılım alanı ile de harika eğitimler bulabilirsiniz. Yorumlara bakarak en iyi ders veren eğitmenleri de seçme şansınız var. Ücretli eğitimleri de bulunuyor.

Codewars

Codewars yalnızca eğitim ile ilerlemiyor. Aynı zamanda görevler vererek eğitimlerinizi zevkli bir hale getiriyor. Bu durumda da eksiklerinizi fark ediyor ve tamamlayarak ilerliyorsunuz. Görevleri başarı ile tamamladığınızda bir sonraki seviyeye geçiyorsunuz. Her seviye bir öncekinden daha zor ve sizin içinde adeta bir sınav. Yazılım eğitimi için oldukça kapsamlı ve zevkli bir eğitim platformu. Codewars oldukça iddialı müfredata sahip bir eğitim platformu. Bir milyondan fazla eğitim alan kullanıcısı bulunuyor. Eğitimlerinizin ilerleyişi tamamen kullanıcıya göre şekilleniyor.

Dash General Assembly

Dash General Assembly size yazılım konusundaki temel bilgilerin bir eğitimini sunuyor. Programlama dilleri hakkında harika bilgiler veren eğitimleri bu platformda bulabilirsiniz. Yeni başlayan biriyseniz burada oldukça rahat seviye atlayabilirsiniz.

Free Code Camp

Yazılım eğitimi üzerine hizmet veren bir platform. Burada da eğitimi pekiştirmek adına çeşitli görevlere dahil olmanız gerekiyor. Bir bütüne gidene dek güzel görevlerde var oluyorsunuz.

Code Conquest

Kodlama konusunda var olan eksiklerinizi burada giderebilir, bilgilerinizi pekiştirebilir ve en baştan kod yazmayı öğrenebilirsiniz. Gerçekten işlevi yüksek bir eğitim platformu.

W3Schools

Platformda güzel bir şekilde kodlamayı öğrenebilirsiniz. Bilmediğiniz diller hakkında eğitim alabilirsiniz. Pek çok yazılımcının ya da eğitimcinin tercih ettiği bir platform. Uzman olduğunuz eğitim dilinde de ilerleme kaydedebilirsiniz. Quiz ile başlayarak eksiklerinizi görebilirsiniz. Verimli bir yazılım eğitim platformu.

Code Avengers

Pek çok yazılım dilini burada bulabilirsiniz. Burada rahatlıklar eğlenceli bir şekilde eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Web site, uygulama, ya da mobil uygulama için farklı kod yazma eğitimleri bu platformda bulunuyor.

Solo Learn

Kendinizi geliştirmek istediğiniz bir programlama dili istiyorsanız, Solo Learn oldukça kaliteli bir seçenek olur. Uygulamasının da web sitesi gibi kullanışlı olması bu platformu tercih edilebilir kılıyor. Burada bireysel olarak eğitim almanın yanı sıra elde ettiklerinizi paylaşarak eğitimi ortak bir paydada buluşturabilirseniz. Kullanıcılar ile iletişimde olabiliyor ve fikir alabiliyorsunuz.

Upskill

Upskill de her seviyeden öğrenciye kapsamlı eğitimler sunan bir platform. Tecrübeli değilseniz tercihinizi buraya yönlendirebilirsiniz. Bir kurstan alacağınız eğitimleri buradan alabilir eksiklerinizi kapatabilir ya da kendinizi bu alanda en iyiye taşıyabilirsiniz.

Plural Sight

Udemy gibi bu platformda da ücretsiz eğitimlerin yanı sıra ücretli eğitimler de bulabilirsiniz. Tam anlamıyla bir yazılım eğitimi veren platform. Verilen dersler alanında başarılı ve deneyimli eğitimciler tarafından öğrenciler ile buluşturuyor. Pratik yapma imkanı da burada bulabiliyorsunuz. Her seviye tamamlandığında puan kazandığınız güzel ve teşvik edici bir sistemi var.

 

Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap