İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Uyku Problemi Olanlar İçin Etkili Uyku Uygulamaları

Uyku Problemi Olanlar İçin Etkili Uyku Uygulamaları

Uyku Uygulamaları
Reklam alanı 2

Teknolojinin an be an gelişimi, hayatımızdaki her probleme bir çözüm buluyor. Uyku uygulamaları da bu çözümler arasında diyebilirim. Belirli dönemlerde uyku sorunu yaşayabilirsiniz. Kronik olarak uykusuzluk problemi ile de uğraşıyor olabilirsiniz. Bu uygulamalar arasından kendinize en uygun olanı seçtikten sonra tüm bu problemler ortadan kalkabilir.

Goddess

İsviçreli psikiyatrin kurucusu olduğu Goddess, problem yaşayanların derin bir uyku çekmesine yardımcı olan kaliteli bir uygulama. Oldukça kapsamlı olmasıyla da kullanıcıları tarafından beğeniliyor. Uygulama kullanıcına özel içerikleri de içerisinde barındırıyor. Uyku ve strese yönelik bol bol meditasyon, olumlama ve nefes çalışmaları da bulunuyor. Ayrıca kadın kullanıcılarına özel olarak kadın sağlığı hakkında da seçenekler sunuyor.

Calm

Uygulama mağazalarında en çok beğenilen ve indirilen uygulamalarda bir tanesi de Calm. Calm, huzurlu bir uyku süresi geçirmeniz için özel bir şekilde tasarlanmıştır. Derin uykuya yönelik seçeneklerin yanında odaklanmanızı da artıracak seçenekler bulunuyor. Tüm bunları sesli hikaye şeklinde kullanıcıları ile buluşturuyor. Uyku uygulamaları arasında ciddi bir popülerliğe sahip.

Headspace

Tüm uyku düzeninizi bu uygulama ile düzene sokabilirsiniz. İhtiyacınız olan uykuyu almanız özellikle sağlığınız açısından önemli. Pandemi sürecinde uykunuzu sağlıklı bir şekilde almanız iki kat önemli hale geldi. Bu dönemde uyku problemi çekiyorsanız, Headspace verimli bir uygulama diyebilirim. Uygulamayı indirdiğinizde 10 parça halinde kullanıcıya uyku meditasyonunu nasıl yapacağını detaylı bir şekilde anlatıyor. Burada en önemli noktalardan birisi de tamamen kullanıcının programına uygun bir şekilde ilerliyor.

Sleep Cycle

Sleep Cycle daha çok uykunuzun takibini yapıyor. Uyumadan önce telefonunuzu baş ucunuza bırakıyorsunuz. Uyuma süreniz boyunca uygulama tüm hareketlerinizi takip ediyor. Elde ettiği veriler ile sizin uyku analizinizi oluşturuyor. Uyku temelde 3 farklı evreye ayrılıyor. Derin uyku, hafif uyku ve REM kavramları uykunun evrelerini oluşturuyor. Uykudan rahat ve kolay bir şekilde uyanabilmek için uyku evrelerinden hafif kısmında uyanmanız gerekiyor. Diğer evrelerde ne yazık ki uyanmak zorlaşıyor. Uygulamada sizi uykunuzun hafif evresinde uyandırıyor. Aynı zamanda uykunuzu basit bir hale getiren sesler, videolar ve hikayeler de bulunuyor.

Sizin de kullandığınız uyku uygulamaları varsa yorumlara yazabilirsiniz.

Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap