İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Web Site Teması Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Web Site Teması Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Web site teması seçiminde
Reklam alanı 2

Web sitelerin temaları, markaların kurumsal kimliklerini desteklemektedir. Kullanıcıların tepkileri ve rahatlığı düşünülere tema seçimi yapmaya dikkat etmelisiniz. Web site tema seçiminde kullanılacak butonlar, renkler, yazı fontları gibi detaylara önem verilmelidir. Tercih edeceğiniz web sitesi teması sitenizin geleceği için etkili bir adım olacaktır. Markanızın temasına göre en doğru temayı seçmek zaman alabilir. Seçim yaparken acele etmemekte fayda var. Tema değişimi basittir ancak kullanıcılarınız için iyi bir tema ile başlamak ve kalıcılığı sağlamak önemlidir.

Web Site Teması Seçiminde Önemli Etkenler

Web site teması seçiminde öncelikli olarak ne istediğinize tam olarak karar vermelisiniz. Temanın şekillendirilmesi ile marka arasında bağ olmalıdır. Hangi kategoride var olacağınızı belirlemelisiniz. Görsel olarak kaliteli tema seçmek önemlidir ama kullanışlı bir tema olması da bu noktada önem taşımaktadır. İhtiyacınız olan eklentiler, özellikler ve reklamların yerleştirilmesi gibi pek çok önemli başlık altında incelenmelidir. Kullanacağınız temanın SEO destekli olması da mühim bir konudur. Reklam alanlarının kullanıcılara itici gelmeyeceği bir alanda ayarlanması da önemli maddeler arasında yer almaktadır. Marka logonuzu temanızda kullanabilirsiniz. Bu durum kullanıcılar açısından akılda kalıcı bir etki yaratacaktır.

Web Site Teması Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tema yapımı hakkında bilgi sahibi değilseniz bu konuda alanında uzman kişilerden yardım alabilirsiniz. Özellikle büyük hedefleriniz var ise bu riski göze almamalısınız. İnternet üzerinden bu konuda yardım alabileceğiniz uzman kişiler bulunmaktadır. Aynı zamanda hazır temaları da kullanabilirsiniz. Hazır tema seçenekleri için binlerce seçenek bulunmaktadır. Bulduğunuz bir hazır tema üzerinde gerekli değişiklikleri ve güncellemeleri yaparak istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz. Ancak bu konuda bilgi sahibi iseniz kendi ihtiyacınıza en uygun temayı sizin yapmanız daha doğru olacaktır. Bu durumda da internette yer alan markaların da kullanmış olduğu temaları gözden geçirebilirsiniz.

  • Marka rengine uygun temalar kullanmaya özen gösterin. Kullanıcılar üzerinde belirli bir izlenim bırakabilirsiniz bu şekilde.
  • Kullanacağınız temanın SEO uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. SEO uyumlu temalar ile ilgili bilgileri internet üzerinden rahatlıkla bulabilirsiniz.
  • Sayfalarınızın hızını etkilemeyecek tema tasarımlarına dikkat etmelisiniz. Sayfaların açılma hızı düştüğünde arama motorunda sıralamanız geriye gidecektir.
  • Kullanıcılarınızın aktif olarak sosyal medya hesaplarında paylaşmak için gerekli olan butonları ekleyebilirsiniz.
  • Marka bütünlüğünü sadece renkler ile değil aynı zamanda temada kullanacağınız görsellerle de desteklemelisiniz. Ancak bu durumda aşırıya kaçmanız kullanıcılarınızı rahatsız edebilir.
  • Sitenize gelen botlar web sitenizi soldan sağa doğru taramaktadır. Bu nedenle menülerinizin yeri önemlidir. Web site teması seçiminde menülerin solda olmamasına dikkat etmelisiniz.
Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap