1. Ana Sayfa
 2. Wordpress
 3. WordPress Avantajları ve WordPress Nedir?

WordPress Avantajları ve WordPress Nedir?

Wordpress Avantajları
Reklam alanı 2

Kısaca bahsetmek gerekirse WordPress tam anlamıyla bir içerik yönetim sistemidir. Açık kaynak kodlu WordPress, Php dilinde yazılan ve Mysql veritabanı kullanılan bir sistemdir. WordPress avantajları ile her geçen dönem daha da popüler hale gelmeye başladı. Kullanışlı ve basit olması bu durumu tetikleyen en önemli nedenler arasında yer almaktadır. Geliştirme aşamasında öncelikle blog amacıyla kullanılmıştır. Ancak günümüzde kurumsal siteler, e-ticaret siteleri, haber siteleri gibi pek çok site WordPress kullanarak yapılmaktadır. Ülkemizde de kurumsal sitelerde WordPress’in örneklerini rahatlıkla görebilirsiniz.

 1. Açık kaynak kodlu ve ücretsiz olarak kullanılması WordPress avantajları sıralamasında ilk sırada yer alan nedenlerden bir tanesidir.
 2. Basit ve hızlı bir şekilde kurulumu yapılabilir olması da tercih edilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda oldukça kullanışlı bir sistemdir.
 3. Sade ve hızlı olması nedeniyle kullanışlı olmasının yanı sıra iyi derecede bir hıza sahiptir.
 4. Her açıdan geliştirilebilir özelliklere sahiptir. Kod bilgisi olan herkes tarafından rahatlıkla değişimler yapılabilir.
 5. Kurulum aşaması da kullanımı kadar basittir. Ücretsiz olan seçeneği dahil oldukça kısa sürede WordPress kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.
 6. Sürekli olarak güncelleme almaktadır. Aynı zamanda binlerce özel tema seçeneği de bulabilirsiniz.
 7. Kapsamlı bir yönetim paneline sahiptir. Web site içerisinde kullanılmak istenen her özelliğe panel üzerinden ulaşabilirsiniz.
 8. Mobil uyumluluğu ile kullanıcı dostudur.
 9. SEO konusunda yardımcı pek çok eklenti ile fazla uğraşmadan SEO uyumlu bir site yapılabilir.
 10. Nasıl bir web sitesi yapacağınızın pek bir önemi yoktur. Türkçe ve İngilizce kaynaklar üzerinden iş alanına uygun temaları bulabilirsiniz. Temalar arasında ücretli ve ücretsiz binlerce seçenek bulunmaktadır.
 11. Eklentiler ile talep edilen her özellik WordPress sisteminde var olabilir.

Wordpress Avantajları

WordPress Avantajları Gibi Dezavantajları da Bulunmaktadır!

WordPress avantajları içeriğine bakıldığında oldukça tercih edilebilir bir sistem gibi görünebilir. Ancak her sistem gibi burada da dezavantajlar bulunmaktadır. Artıları ve eksileri sonucunda kuruluma karar verebilirsiniz.

 1. Temel bilgi olmadan başlangıç seviyesinde bir kullanıcı için yönetim paneli oldukça karışık gelebilir.
 2. Açık kaynak kodlu bir sistem olması nedeniyle güvensiz olduğu söylenebilir. Tabi bu durumu eklentiler ile güçlendirmeniz de mümkündür. Gerekli önlemleri alarak bu durumun önüne geçebilirsiniz.
 3. Hosting alımı yapılırken WordPress sistemini barındıracak bir tercih yapmanız gerekmektedir. Aksi halde istenilen sonuç alınmayacaktır. Sunucu satın alma işleminden önce bu duruma dikkat etmeniz önemlidir.
Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap