İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Wordpress
  3. WordPress İçin Kullanılacak 10 Uygulama

WordPress İçin Kullanılacak 10 Uygulama

Wordpress
Reklam alanı 2

WordPress internet sitesi yönetiminde kullanılmakta olan en popüler uygulama olarak oldukça uzun bir zamandır popüler bir şekilde kullanılıyor. Alternatif olarak kullanılmakta olan birçok uygulama bulunsa da diğer uygulamalardan çok daha kullanışlı olması sebebiyle ilk sırayı kimseye bırakmıyor.

Wordpress

WordPress uygulamasının birçok eklenti ile daha verimli bir hale getirilmesi de mümkün. Bu eklentilerin kullanılması ile birlikte kullanım açısından birçok kolaylık sağlanacağı gibi Google arama motoru içerisinde yerinizi bulmanız ve üst sıralara çıkmanız daha kolay olacaktır. Bu eklentilerden en popüler olan 10 tanesini, hangi maksatlar ile kullanıldığı ve diğer merak edilen soruların yanıtları olacak şekilde sizlere yazımızda sunulacaktır.

WordPress Contact Form 7

 

İletişim formlarının hazırlanmasında kolaylık sağlamasından dolayı kullanılmaktadır. Kullanımı son derece basit ve anlaşılır olması kullanıcılar tarafından yapılan yorumlar arasında. İletişim formu hazırlamak isteyenlerin işini büyük ölçüde kolaylaştırması sebebiyle nerede ise tüm kullanıcılar tarafından bilinmekte ve kullanılmaktadır. Ayrıca bir diğer güzel özellik ise özelleştirilebilir olması. Yani biz kullanıcılar bu eklentiyi kendimize göre kullanım kolaylığı olacak şekilde değiştirmemiz mümkün. Contact Form 7 kullanımı ile kullanıcılarınıza çeşitli hata ve benzeri mesajları göndermeniz oldukça pratik.

WordPress  Akismet

 

WordPress’te bulunmakta olan standart uygulamalar arasında bulunmaktadır. ek olarak bir satın alma işleminin gerçekleşmesi gerekmemektedir. En önemli özelliği kullanıcıları spam olarak atılmakta olan yorumlara karşı koruması olarak gösterilmektedir. Her hangi bir ücret karşılığında kullanılmakta olan bir eklenti değildir. Tüm kullanıcılar bu eklentiyi indirerek rahat bir şekilde kullanabilir.

Bu eklentinin kullanılmaması ile birlikte bir anda yüzbinlerce yorum ile karşı karşıya kalmanız mümkün olabilir. Spam olarak atılmış yorumlar olması sebebiyle yorumların size her hangi bir yararı olmadığı gibi ek olarak bir külfeti olacaktır. Bu durum büyük emeklerle yapmış olduğumuz ve ciddi masraflar yaptığımız SEO’muzu mahf eder. Yorumların özelliği tamamının farklı İP ler üzerinden yapılmış olmasıdır. Bu durumu lehine çevirmek isteyenler bu eklentiyi kullanmazlar.

 

WordPress Jetpack

Wordpress

Jetpack WordPress içerisinde bulunmakta olan tek bir eklenti olarak değerlendirilemez. Eklentiler gurubu olarak değerlendirilmesi daha doğru olacaktır. Oldukça fazla sayıda bu eklentiler gurubu içerisinde özellik bulunmaktadır. Jetpack eklentileri olmaması gibi bir durum söz konusu olamaz.

Buz kullanıcılar tarafından en beğenilen özelliklerinden birisi de bize tema fırsatı sunmasıdır. Mobil olarak kullanmakta olduğunuz bir temanın bulunmaması durumunda eklenti sayesinde bir tema sahibi olmanız mümkündür. Bunun yanı sıra sitenizin mevcut hızının yükselmesinde de oldukça önemli bir görev üstlenmektedir. Ayrıca kullanıcılara oldukça faydalalı olabilecek istatistik bilgileri sunmaktadır. Bu istatistik bilgileri çok profesyonel olarak değerlendirilemez. Fakat zaman zaman kullanmakta iken bizlere faydası olabilmektedir.

Wordfence Security

Oluşturduğunuz sayfanın hızlı ve güvenli olmasını tabi ki de istersiniz. Böyle bir arayış içerisinde bulunduğunuz bir durumda ihtiyacınızı karşılayacak olan WordPress eklentisi Wordfence Security sizlere amacınız doğrultusunda en iyi şekilde hizmet verecektir.

Yaklaşık olarak bu eklentinin kullanılması ile birlikte sayfanın eskisinden 50 kat daha hızlı olacağı söylenmektedir. Bunun dışında eklentinin farklı faydaları da bulunuyor. Sitenizi veya sayfanızı ziyarete gelen kişilerin İP kayıtlarını da bu eklenti ile tutmanız mümkün. Kayıt altında tutulmasının yanı sıra bu İP lerin bloklanması, engellenmesi de mümkün.

 

WooCommerce – excelling eCommerce

WordPress  eklentileri arasında belki de en karışığı olarak gösterilmektedir. Fakat kullanım detaylarına inildiğinde o kadar da karışık olmadığı görülecektir. Her kullanıcının ihtiyacı olan bir eklenti değildir. E ticaret ile ilgilenmekte olan kişiler tarafından daha fazla kullanılmaktadır. WooCommerce üst düzey girişimciler için tatmin edici değildir. Bu sebeple orta ölçekli olarak hizmet vermekte olan kişiler tarafından kullanılabilmektedir. Kullanılan panel kullanıcılar tarafından özelleştirilebilmektedir. Dil seçenekleri de bulunmaktadır. birçok ticari faaliyeti tek kalemde hal etmesi ile kullananlar tarafından beğenilen bir eklenti ticari faaliyetlerde bulunan kişilerin kullanması bizim tarafımızdan da tavsiye edilir.

WordPress SEO by Yoast

WordPress eklentileri arasında oldukça fazla ilgi gören eklentilerden birisidir. Site içerisinde bulunmakta olan içerikleri temel olarak SEO ile uyumlu bir hale getirmekte ve olumsuzluk bulunması durumunda ise uyarı da bulunmaktadır. Google içerisinde içeriğinizi daha değerli bir pozisyona getirmek için tasarlanmıştır. Kullanımı son derece basittir.

 

WordPress Importer

Her kullanıcıya hitap eden bir eklenti değildir. Başka forumları veya sayfaları bulunmakta olan kullanıcıların bu blok içerisindeki içeriklerini yeni bloğuna aktarmasını sağlayacak bir içeriği bulunmaktadır. kullanımı son derece basittir . WordPress eklentileri arasında kullanımı en kolay eklenti olarak değerlendirilmektedir.

iThemes Security

iThemes Security eklentisi güvenlik anlamında ciddi katkı sağlamaktadır. Brute Force gibi zararlı girişimlerin önlenmesi için 1 numaradır denilebilir. Bu sebeple bloğunuzun daha güvenli olmasını sağlamak adına bu eklentinin kullanılması bizim tarafımızdan da tavsiye edilmektedir.

 

Google XML Sitemaps

Manuel olarak .xml dosyası ile birlikte sitemap yapmanın teknik bilgi içerdiğini hepimiz biliyoruz. Bu işlem her kullanıcı tarafından yapılamamaktadır. Bu eklenti ise tam da bu noktada sizlere katkı sağlıyor. Otomatik olarak dosya oluşturmakta olan kullanışlı bir eklenti.

Disqus Comment System

Kullanılmakta olan yorum ağları arasında ilk sırada yer almaktadır. WordPress eklentisi olduğu çok fazla kişi tarafından bilinmese de oldukça kullanışlı bir WordPress eklentisidir.

 

Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap