İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Film
  3. Yazılımcılar İçin Film Önerisi

Yazılımcılar İçin Film Önerisi

Reklam alanı 2

Yazılım dünyasında var olmak istiyorsanız, zamanınızı iyi bir şekilde yönetmelisiniz. Çalışmadığınız anlarda da film, kitap ya da diziler için bu aralığı kaliteli bir şekilde geçirebilirsiniz. Ayrıca bazı günlerde motivasyon ya da ilham için bu tarz aktiviteler olumlu olabilir. Ben de bu nedenle yazılımcılar için film listesi hazırladım. Umarım severek izlersiniz.

yazılımcılar için film

The Internet’s On Boy: Story of Aaron Swartz

Filmde bir yazılımcının hayatı anlatılıyor. Küçük yaştan beri yazılımla ilgilenen genç adam ilk zamanlardan beri adından söz ettiren önemli çalışmalara imza atıyor. Herkesin rahatça ortaya fikrini ortaya dökebileceği bir hayat yaratma arzusu ile ilerler. Ancak bu yolda önüne pek çok engel ve zorluk çıkacaktır. Yazılımcılar için film önerilerinde mutlaka olması gereken önemli ve izlerken keyif alabileceğiniz bir film.

Revolution Os

Açık kaynak kodlu işletim sistemi için çalışan üç arkadaşın hazırlama sürecinde geçirdikleri zorluk ve engelleri izliyoruz. Tek füze bir film şeklinde değil biyografi filmlerindeki gibi röportajlar ile de keyifli bir hale geliyor. Yazılımcılar için yol gösterici ya da motivasyon kaynağı olabilecek güçte bir film.

Who Am I?

Programcı olan Benjamin hiç beklemediği anda kendisini hacker ile ilgilenen grubun içerisinde buluyor. Beklemediği değişimlerin getirisi de büyük sıkıntılar oluyor. Siber güvenlik alanında çalışıyorsanız film sizin için tatmin edici bir kalitede.

The Imitation Game: Enigma

Bilgisayar denildiğinde akla gelen ilk isim Alan Turing’in hayatı anlatılıyor. Alman iletişim makinesi olan Enigmanın şifrelerini çözmek için İngiliz istihbaratı ile çalışmaya başlayan Alan Turing, herkesin imkânsız dediğini başarıyor. Başarı yolunda pek çok insan ona inanmayacak ve tercihleri nedeniyle de zor zamanlar geçiriyor. Yaşadığı zorluklar karşısındaki duruşu ve pes etmemesi ile sadece yazılımcılara değil hedefleri olan herkes için iyi bir ilham filmi olabilir. Teknoloji ile ilgilenenler için de kaliteli ve başarılı bir film.

Ex Machina

Yazılımcılar için film önerilerime Ex Machina ile devam ediyorum. Caleb, tüm dünyada önemli olan bir yazılım şirketinde çalışıyor. Şirket belirli aralıklarla yalnızca çalışanlarının katılabileceği yarışmalar düzenliyordur. Caleb bu yarışmalardan birine katılır ve ödül olarak CEO’nun 1 haftalık tatil hakkı kazanır. Yalnız burada Caleb’in asla beklemediği bir oyun dönmektedir. Zaten planlı olan bu tatil fikrinin ardında kazananı denek yapma fikri ile yüzleşmek zorunda kalır.

Take Down

Take Down filmi bir kitap uyarlaması olma özelliği taşımaktadır. Filmin içerisindeki olayların gerçek olması da bu filmi yazılımcılar için film önerilerinde güzel bir yere taşıyor. Filmde Kevin, yasadışı hedefleri nedeniyle programlama becerilerinin nasıl kullandığını izliyoruz. Becerilerini kötüye kullansa da bu alanla ilgilenenler için enfes bir film.

Silikon Vadisi’nin Korsanları

Microsoft ve Apple gibi efsane haline gelmiş şirketlerin gelişim sürecine tanık olduğumuz bir film. 1980 ve 1990 yılları arası filmde anlatılıyor. Gerçek hayattan tanık olduğumuz büyük isimlerin bugüne nasıl ve hangi çalışmalar ile geldiğini görebilme şansı elde ediyoruz. Programlama ile ilgilenenler için müthiş bir film seçeneği diyebilirim. Mutlaka izlemelisiniz.

The Fift Estate

Wikileaksin geçmişini ve nasıl bir ilerleme kaydettiğini biliyor musunuz? Bu konu ile ilgilenmeyenler için dahi oldukça ilgi çekici bir film önerisi diyebilirim. Filmde Wikileaksin kuruluşu ve kurucuları arasındaki önemli bağlar anlatılıyor.

Jobs

Hepimizin tanıdığı isim Steve Jobs’un yaşamını bu filmde izliyoruz. Filmin büyük kısmında Apple’ın nasıl ve ne şekilde bugüne geldiğini görüyoruz. Programlama konusunda derin bilgiler vermese de bu alandaki herkes için ilham verici ve yol gösterici bir film diyebilirim.

Reklam alanı 4
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap